З пружинами чи без? Як вибрати матрац для найкращого сну

01.09.2021 15:09 593 0
З пружинами чи без? Як вибрати матрац для найкращого сну

Здоровий сон – запорука здоров’я та бадьорості. Можна вибирати матраци на сайті або у офлайн-магазині, однак невдалі рішення ведуть до безсоння і навіть болісних відчуттів.

Існують як пружинні, так і безпружинні матраци. Найрозповсюдженіші – пружинні, але й вони бувають різними.

У відносно недалекому XIX столітті був розроблений матрац з залежним пружинним блоком – так званим  бонельним. Всередині нього є каркас з дроту, до якого кріпляться з’єднані між собою пружини. Вони одночасно прогинаються під вагою користувача. Це створює ефект «гамака» – коли на ліжку сплять двоє, легший може скотитися до важчого.

Втім, конструкцію з часом вдосконалили, і виник матрац з незалежним пружинним блоком. Його секрет у тому, що кожна пружина зашита у окремий мішечок з тканини. 

Вони рухаються незалежно одна від одної і таким чином забезпечують кращу підтримку, ніж бонельний блок. Ортопедичний ефект матраца сприяє розслабленню м’язів та зменшенню болю. Однак коштує матрац з незалежним пружинним блоком дорожче, ніж з залежним. Останній буде найбільш вигідним варіантом для користувачів, які не мають проблем з опорно-руховим апаратом чи зайвої ваги.

Бувають гібридні матраци, які зазвичай є поєднанням незалежного блоку пружин з латексом та ортопедичною піною – хоча ці матеріали у матрацах можуть обійтися і без металу.

Безпружинні матраци з’явилися наприкінці 1920-х. У перших подібних матрацах відсутність пружин компенсувала латексна піна. Ця технологія широко застосовується до цих пір. Латексні матраци вважаються «дихаючими» та запобігають перегріву під час сну у спекотну пору. Також вони підійдуть людям, схильним до алергії або астми. Матраци з латексом важкі, їх складно перевернути, і зазвичай вони створюють враження сну на чомусь твердому, тому сподобаються тим, хто не хоче «тонути» у матраці.

Кроком вперед у царині безпружинних матраців стала ортопедична піна з ефектом «пам’яті». Ініціювали розробку цього матеріалу у НАСА у 1960-х, і він призначався для крісел астронавтів і пілотів. Однак зі своєю функцією – гасити тиск при зльоті – піна не впоралася. Тоді розробку віддали медичним компаніям. Перший матрац на основі піни з’явився у 1990-х. Матраци з ортопедичної піни приймають форму тіла користувача, поглинають вагу і знімають тиск на суглоби. Піна ніби «запам’ятовує» форму тіла, повільно прогинаючись.

Ефект западання подобається не всім, однак такий матрац ідеальний для тих, хто потребує підтримки чи має проблеми зі спиною. Сон на матраці з ортопедичною піною допомагає підтримувати правильну поставу: хребет залишається горизонтально рівним навіть під час сну на боці.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!