Яке сьогодні, 5 січня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

05.01.2022 08:59 1382 0
Яке сьогодні, 5 січня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

5 січня 2022 року – середа. У християн Свято святого Феодула (Федулів день). Якщо 5 січня дує сильний вітер, це віщує щедрий майбутній урожай. Цього дня 1918 року в УНР входять в обіг перші українські банкноти (номінал 100 карбованців), а 1930 року виходить постанова ЦК ВКП (б) "Про темпи колективізації та заходи допомоги держави колгоспному будівництву", яка призвела до початку Голодомору 1932-33 років.

5 січня святкується Міжнародний розвантажувальний день. Свято з’явилося зовсім недавно і частіше його святкують прибічники здорового харчування. Дату обрали невипадково. Адже це перші дні після Нового року, а його в багатьох країнах світу святкують з особливим розмахом і щедрим святковим столом. Необачність в їжі та вживання алкогольних напоїв призводять до негативних наслідків для людського здоров’я.

Щоб не набрати вагу і не мати проблем зі шлунково-кишковим трактом, 5 січня рекомендовано перейти на легкі страви (без великої кількості вуглеводів та жирів). Також прибічники святкування Міжнародного розвантажувального дня радять відмовитися хоча б на цей один день від алкоголю і газованих напоїв. Краще додати до свого раціону трав’яні чаї, очищену воду без газу, домашні несолодкі компоти.

Завдяки таким простим порадам ви зможете привести всі обмінні процеси організму в норму та перейти до звичного режиму харчування.

Яке сьогодні, 5 січня, церковне свято

5 січня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Павла Неокесарійського. Він був відомий непорушною вірою та своїми чеснотами.

В часи діянь преподобного Павла Неокесарійського Никомидією правив жорстокий правитель Ликимій, який був відомий гоніннями проти християн. Коли він почув про благочестиві справи Павла, то відразу викликав його до себе.

За віру в Христа преподобного спіткали страшні муки. Йому погрожували, морили голодом, довго били. Проте дух Павла залишався незламним. Тоді йому вклали до рук розпечений обруч із заліза та стягували скобами, допоки залізо не охолонуло. Через ці тортури руки преподобного так сильно спеклися, що він більше не міг ними нічого робити. Тоді його кинули до в’язниці.

Преподобного Павла разом із іншими ув’язненими за християнську віру звільнили і повернули на батьківщину, коли на престол зійшов Костянтин Великий. На I Всесвітньому Соборі в Нікеї його представили імператорові, який приклався до рук святого та поцілував їх. Преподобний повернувся до свого міста, де керував паствою до самої своєї смерті.

Також 5 січня – день пам’яті преподобного Нифонта Кіпрського. Все його життя можна взяти за приклад відчайдушної боротьби з гріхопадінням. Воно дає людям надію, що щире каяття веде до прощення.

Маленьким хлопчиком Нифонт був богобоязливим та слухняним. Проте погане оточення негативно вплинуло на нього в юності. Він почав вести гріховне життя, проте в хвилини просвітління жахався своїх вчинків. Проте Нифонт вважав, що прощення йому вже неможливо отримати, а тому продовжував котитися вниз.

Одного дня товариш сказав Нифонтові, що його обличчя стало чорним. Ці слова сильно вплинули на юнака. І він вирішив знову повернутися до праведного життя. Він відрікся від усього мирського та щоденно молився Божій Матері. 4 довгі роки Нифонт вів боротьбу зі спокусою.

Завдяки своїй силі волі Нифонт заслужив прощення та отримав від Бога дар бачити в людях демонів і виганяти їх. Постарішавши, Нифонт відправився до Александрії. За Божим пророцтвом там патріарх посвятив його в єпископи міста Констанція (Кіпр). За легендою, перед смертю перед святим явилися янголи та Божа Матір.

5 січня у християн Свято святого Феодула. Прийшло воно до нас з раннього християнства. Святий був читцем при церкві в період гонінь на християн і на той час став однією з найвідоміших жертв. Коли Феодула схопили, то запропонували відректися від віри. Проте він обрав смерть.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 5 січня

Які завтра іменини: Давид, Павло, Наум, Федул, Нифонт, Феодул, Феоктист, Оникій, Василь.

Талісманом людей, народжених 5 січня, є перли. Природні білі перли зустрічаються вкрай рідко, адже на їхнє утворення йдуть роки. В складі цих каменів є карбонат кальцію та роговий білок конхіолін, які об’єднуються, коли чужорідне тіло потрапляє до раковини молюска. Перли вважаються символами вірності в коханні, допомагають зміцнити сімейні зв'язки та захищають почуття.

Що не можна робити в цей день

  • 5 січня забороняється когось бити (навіть жартома), тому що вас може спіткати серйозна хвороба.
  • Небажано цього дня працювати з будь-якими гострими предметами, бо якщо 5 січня поранитися, то весь рік проведеш у хворобах. Цікаво, що навіть в наші дні більшість людей намагається не планувати на 5 січня ніякі хірургічні втручання.
  • На Федулів день наші предки нічого не шили і не підшивали, тому що вірили, що інакше проживуть менше, ніж було відведено.

Народні прикмети і традиції 5 січня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтрашній день:

  • дивилися, який сьогодні день: дме сильний вітер та йде сніг – в липні буде холодно і дощ;
  • 5 січня вітряно, варто чекати доброго врожаю;
  • кури неспокійно себе ведуть до заметілі;
  • 5 січня хропить кінь – буде сніжна буря.

Наші предки на Федулів день, 5 січня, обов’язково йшли до церкви та молилися Богородиці. Люди намагалися закінчити всі справи до Різдва, тому що вважалося, що тоді можна відігнати від оселі злих духів. Для цього щедро годували домашніх тварин, вичищали весь двір, займалися справами по господарству. Також 5 січня селяни пекли різну випічку, особливо пісну, та святкове печиво у вигляді різних тварин.

Після того, як печиво виймали з печі, його відразу загортали в ганчірки та ховали до Різдва, щоб воно не потрапило на очі нечистій силі. Цікаво, що цією перепічкою обов’язково пригощали домашню худобу, а на стіл виставляли лише найсмачніше печиво.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!