Яке сьогодні, 1 лютого, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

01.02.2022 08:34 1170 0
Яке сьогодні, 1 лютого, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

1 лютого 2022 року – вівторок. Початок Китайського Нового року, який триває цілий тиждень. Цього дня 1922 року ЦК КП(б)У ухвалює рішення вивезти 8 млн пудів (понад 131 млн кг) хліба з України, що голодує, до Росії, а 2004 року у Великій Британії скасовують смертну кару.

До Нового року залишилось 333 дні.

Яке сьогодні свято в Україні і світі

1 лютого святкують Китайський Новий рік(Чунь Цзе). Це свято немає фіксованої дати, її вираховують за спеціальним місячним календарем. 2022 року святкування почнеться 1 лютого і продовжиться цілий тиждень. Символом Нового року стане водяний тигр.

Новий рік в Китаї ще називають “Нянь”, це слово в перекладі означає “рік”. Свято заснували ще близько 4000 років тому і засноване на старовинних легендах. Згідно з однією з них, в давнину на цих землях жило страхіття Нянь (“новорічний звір”), яке напередодні нового року виходило з морських глибин і йшло до людських поселень. Там воно з’їдало запаси та вбивало місцевих жителів.

Одного дня до селища перед чудовищем зайшов старий чоловік. Він пообіцяв, що зможе знищити звіра. Всі будинки сказав пофарбувати в червоний колір, а всередині запалити вогонь. Так мешканці дізналися, що страхіття боїться вогню та червоного кольору. А ще йому не подобається галас. Тому люди голосно сміялися та веселилися. З тих часів, напередодні Нового року в Східній Азії існує цікава традиція. На вхідних дверях наклеюють червоні таблички з написами. А ще запалюють вогні та галасують.

А ще 1 лютого Всесвітній день хіджабу. Свято доволі молоде, а його заснувала мусульманка Назме Кхан. Її родина переїхала до США та не відмовилася від своїх традицій. Батьки примушували Назме носити хіджаб. Дівчина кожного дня вислуховувала насмішки. А тому вирішила розповісти оточенню про хіджаб. Згодом вона також запропонувала створити окреме свято, яке допомагає спростувати негативні стереотипи, які склалися у людей довкола цього традиційного атрибуту жіночого одягу у мусульман.

1 лютого починається Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних взаємин(World Interfaith Harmony Week). Цей захід має важливу мету – побудувати доброзичливі та толерантні відносини між людьми різних віросповідань та конфесій. Запровадили подію спеціальною Резолюцією ООН 2010 року. А її ініціаторами виступили принц Йорданії Газі бен Мухаммед та король Йорданії Абдалла II ібн Хусейн аль-Хашими.

А ще 1 лютого святкують Міжнародний день десерту. Хоч ця подія і не офіційна, проте набуває популярності. Започаткував свято американська кондитерка і блогерка Енджі Дадлі 2008 року. Тоді она презентувала свій новий десерт, який назвав кейк-поп (це цукерка на паличці, яку можна назвати аналогом чупа-чупсу). Згодом з’явилося чимало варіантів кейк-попу. А також вона написала цілу книжку про цей десерт.

Яке сьогодні свято ще в світі:

  • Всесвітній день читання вголос;
  • День “На роботі голяка”;
  • День без політики;
  • День жувальної гумки.

Яке сьогодні, 1 лютого, церковне свято

1 лютого в церковному календарі – день пам’яті преподобного Макарія Великого (Єгипетського). Народився близько 301 року в Єгипті. Помер 391 року.

Преподобний Макарій Великий був послідовником Антонія Великого. Мав дуже глибоку духовну мудрість, за що і отримав своє ім’я. Макарій був ченцем, який вів надзвичайно аскетичне та смиренне життя. Він їв тільки один раз на тиждень, а спав і пив в кілька разів менше, ніж цього потребувало його тіло. За це Господь наділив Макарія чудесним даром: він міг воскрешати померлих та зцілювати найсерйозніші недуги. 

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 1 лютого

Які сьогодні іменини: Макарій, Арсеній, Антон, Марк, Мелетій, Петро, Микола, Федор, Сава, Катерина, Євфрасія.

Талісманом людей, народжених 1 лютого, є місячний камінь. Камінь був відомий ще в Стародавній Індії. Там люди вірили, що місячний камінь є застиглими сльозами богині. Вважали, що він допомагає пророкувати майбутнє, а тому його носили в своїх прикрасах чаклуни та окультисти.

Що не можна робити цього дня

  • 1 лютого забороняється погано думати про інших, лихословити.
  • Не сваріться і не ображайте ближніх.
  • 1 лютого не варто зловживати алкоголем.
  • А ще намагайтесь не виходити з дому пізно ввечері.

Народні прикмети і традиції на 1 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: заметіль вказує, що весь лютий буде холодний і сніжний;
  • 1 лютого сильний мороз, літо буде спекотним;
  • вночі на небі багато зірок, значить і зима буде довго тривати;
  • 1 лютого сонячний день, весна рано прийде.

В народі вірили, що в ніч проти 1 лютого сняться віщі сни. А ще цього дня обов’язково молилися Іоанну Златоусту за здоров’я дітей.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!