Як вибрати повнорозмірні навушники

12.03.2024 09:18 295 0
Як вибрати повнорозмірні навушники

Повнорозмірні моделі навушників є найпоширенішим типом на ринку. Загалом впізнати їх дуже легко: це габаритні чаші, амбушури яких повністю закривають вушну раковину. Завдяки дузі, яка з'єднує чаші, і розподіляє вагу рівномірно по голові, носити їх  досить зручно протягом тривалого часу. Якщо подивитися каталог: https://soundmag.ua/ru/catalog/headphones/?headp_tip_naushnikov=44, то можна побачити понад шість сотень моделей в дуже широкому ціновому діапазоні. Вони відрізняються матеріалами корпусу, типом підключення, призначенням, технологіями динаміків та додатковим функціоналом. Вибрати серед такого розмаїття одну конкретну пару може бути досить складно, тому в цьому матеріалі ми розберемо ключові параметри, на які варто звертати увагу перед покупкою.

Основні характеристики повнорозмірних навушників

В першу чергу варто поговорити про тип акустичного оформлення. Навушники можуть бути закритими або відкритими. Це означає, що у відкритих моделей зовнішня частина чаші має отвори для вільної циркуляції повітря і виходу надлишкового звукового тиску. В закритих навушниках зовнішня стінка чаш повністю глуха. Закриті моделі відзначаються більш басовитим та насиченим звучанням, тоді як відкриті навпаки більш легким та нейтральним. Також врахуйте, що відкриті навушники практично позбавлені пасивної звукоізоляції, тобто ви будете чути все, що відбувається навколо вас.

Далі варто поговорити про імпеданс та призначення. Імпедансом називається параметр, який характеризує опір навушників, і вимірюється в Омах. Чим більший імпеданс, тим потужніше джерело звуку вам потрібне. Для телефону обирайте навушники з імпедансом до 32-48 Ом, для ПК та ноутбука до 80 Ом. Високоомні моделі потребують окремого ЦАП/підсилювача. За призначенням навушники можна розділити на:

Ігрові. Спеціальні геймерські гарнітури випускаються в яскравому дизайні, обладнані мікрофоном для спілкування з партнерами по грі та мають специфічний звуковий тюнінг з акцентом на низькочастотному діапазоні. До речі, завдяки цьому вони досить добре підходять для перегляду сучасних блокбастерів.

Аудіофільські. Це окрема каста продуктів, які орієнтовані на максимальну якість звуку. Дуже вимогливі до джерела та якості записів, але порадують вас хорошим звучанням, заново розкривши вже знайомі композиції.

Студійні, або моніторні. Фактично це професійні продукти створені для роботи в студії звукозапису. Характеризуються доволі рівною АЧХ, високою деталізацією та надійною конструкцією. Підходять для прослуховування музики, хоча дехто вважає їхній звук сухим та нудним. Вимогливі до джерела звуку.

Бездротові повнорозмірні навушники з технологією активного шумозаглушення. Їхня конструкція дозволяє забезпечити найкращий рівень поглинання шумів, і значно покращити акустичний комфорт власника. Завдяки великим амбушурам, зазвичай оснащені потужними акумуляторами, і демонструють високу автономність на рівні 50 годин і більше.

Про важливість особистого прослуховування

Можна довго читати огляди чи дивитися відео на Youtube, де експерти детально описують ту чи іншу пару навушників, але реальність в тому, що в кожного сприйняття звуку та анатомія вух і голови різні. Тому ми наполегливо радимо особисто прийти в магазин, і протестувати навушники перед тим, як купувати. Послухайте в них вже знайомі треки, оцініть звучання, якість матеріалів, роботу додаткових функцій, мікрофону, порівняйте з конкурентами. І лише після цього робіть остаточний вибір. Довіряйте своїм вухам.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!