Як стежити за здоров‘ям щитоподібної залози

20.09.2021 15:30 516 0
Як стежити за здоров‘ям щитоподібної залози

Важливість щитоподібної залози для організму важко переоцінити. Це один з найважливіших органів, оскільки його гормони беруть участь буквально у всіх процесах життєзабезпечення. Вони потрібні для кровотворення, формування та підтримки кісткової тканини, без них неможливо ані зачаття, ані виношування дитини, ані робота нервової системи, зокрема головного мозку. Розлади функції щитоподібної залози — гіпо- та гіпертиреоз — негативно впливають на всі органи та системи.

Ознаки порушення роботи щитоподібної залози

Дисфункція щитоподібної залози проявляється порушеннями сну, перепадами настрою, незрозумілою нервозністю, зниженням працездатності, коливаннями ваги без видимих ​​причин. Іноді це проблеми із зачаттям або виношуванням, розлади менструального циклу. Напади прискореного серцебиття, пітливість або, навпаки, мерзлявість, тремтіння рук, випадання волосся, ламкість нігтів також можуть бути ознаками патології щитоподібної залози.

Обстеження щитоподібної залози

Щитоподібна залоза не так сильно піддається впливу зовнішніх факторів, як багато інших органів, і тому не потребує скринінгу. Її патології не мають специфічних симптомів, крім значного збільшення самої залози, видимого на шиї, але це трапляється не часто. Симптоми з боку різних органів є, наприклад, це може бути розлад нервової системи, перебої в роботі серця або проблеми із зачаттям і невиношування плода. Тому спочатку пацієнт звертається до іншого фахівця, а вже той лікар, зробивши обстеження, результати якого викликають у нього підозру, направляє пацієнта до ендокринолога.

За відсутності скарг з метою профілактики ендокринологи рекомендують обстежувати щитоподібну залозу один раз на п'ять років. Людям із групи ризику лікар може призначити інший, індивідуальний інтервал. Ендокринологічне обстеження включає огляд, УЗД щитоподібної залози. Може знадобитися низка аналізів крові: на антитіла до тиреопероксидази, на тиреотропний гормон, тиреоглобулін та інші, в залежності від індивідуальних показань.

Що корисно для щитоподібної залози

Секрет простий: щоб підтримувати щитоподібну залозу в здоровому стані слід збалансовано харчуватися, забезпечити якісний нічний сон, а вдень — достатню, але не надмірну фізичну активність. Це універсальний рецепт, він підходить абсолютно для всіх органів, не дивлячись на простоту, він дуже дієвий.

Правильний раціон для здоров'я щитоподібної залози містить продукти з високим вмістом йоду, потрібного для синтезу тиреоїдних гормонів. Список багатих йодом продуктів великий, кожен обов'язково знайде там щось підхоже для себе. Він містить:

  • Овочі — морську капусту, білокачанну капусту, цибулю, шпинат, щавель, картоплю.
  • Морську рибу та морепродукти — креветки, мідії, краби, кальмари тощо.
  • Горіхи — волоські та кедрові.
  • Фрукти — фейхоа, хурму, яблука, журавлину.
  • Яловичу печінку, молоко, яйця.
  • Йодовану сіль.

Крім йоду, для синтезу тиреоїдних гормонів потрібна амінокислота тирозин. На щастя, вона міститься у великій кількості продуктів нашого звичного раціону. Наприклад, в м'ясі, яйцях, рибі, вівсянці, насінні.

Немає потреби підпорядковувати все своє життя правильному харчуванню, досить стежити за тим, щоб воно було різноманітним і регулярним.

Читайте також:

Теги: Медицина
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!