Як лікують зуби дітям уві сні: ключові особливості процедури

27.06.2022 19:10 1368 0
Як лікують зуби дітям уві сні: ключові особливості процедури

Візит до стоматолога часто спричиняє неприємні емоції навіть у дорослих пацієнтів. Немає нічого дивного у тому, що діти бояться стоматологічних маніпуляцій. Незнайома обстановка, потужні та гучно працюючі інструменти та інші фактори можуть призводити до неадекватної та небезпечної поведінки. Щоб уникнути потенційних проблем та зробити процедуру лікування зубів максимально простою та приємною для маленьких пацієнтів використовується медикаментозний сон – седація.

y6kPtcFRGKy2OqyHYu_I7RPpBC8zkQtg8tr6IqT0Sf1abCJPu822HJbc6-GRgJ1yshURkvq4UQ4sSlgfODMsh3nxt0bMrkbC9B2brs015U6ZEH4aIgeWovQhKpfNpvedbYAtKbg3SdnY7njO_9I

Фото: https://cis.ua/detskaya-stomatologiya/lechenie-zubov-vo-sne/

Переваги медикаментозного сну

Лікування у сні без болю - це низка незаперечних переваг:

  • відсутність стресу, дискомфорту;
  • профілактика розвитку дентофобії надалі;
  • відсутність болю та пов'язаних з нею психологічних травм;
  • можливість провести велике, багатогодинне втручання за прийом.

Некоректне, як і насильницьке, стоматологічне втручання у дитячому віці призводить до неправильного формування ставлення до людей у білих халатах. У дорослому житті це стане серйозною перешкодою відвідування стоматології.

Недоліки лікування зубів уві сні

Сучасні українські та європейські стоматологічні лікарні вже практикують цю процедуру. Цей метод має попит: пацієнт і батьки врівноважені, а для лікаря це можливість зосередитися на процесі та виконувати роботу. Мабуть, єдиний мінус лікування зубів дитині уві сні – вартість.

Ціна на медикаментозний сон дитини часто фіксована та внесена у прайс послуг, але коригується: точну вартість озвучують після первинної консультації та складання плану.

Як відбувається лікування молочних зубів під седацією?

Підготовчий етап – невід'ємна важлива частина процесу. Первинне консультування, призначення аналізів та рентгена, виявлення протипоказань та складання плану терапії – все це відбувається спільно зі стоматологом та анестезіологом.

Введення в седацію відбувається легко і невимушено, дитина почувається спокійно та безпечно. Інгаляції газом ідеально підходять цій віковій категорії: достатньо подихати у кисневій масці, сидячи на руках у мами. Занурення в сон відбувається за 1-2 хвилини, малюка переміщують у крісло та підключають систему моніторингу.

Протягом сеансу анестезіолог слідкує за пацієнтом. Після пробудження малюк не відчуває запаморочення, нудоти, блювання. Необхідності у реабілітації також немає. Протягом кількох годин може спостерігатись сонливість або невелика загальмованість, але це не є відхиленням.

Вторинний прийом призначається для контролю здоров'я ротової порожнини, динаміки реабілітації.

Підготовка до седації

Лікування зубів уві сні дітям вимагає підготовки — збирання аналізів, висновків терапевта та суміжних лікарів. З боку батьків важливою є правильна моральна підтримка малюка. Дітям не старше 4 років поглиблено пояснювати суть походу до клініки не варто. А ось з дітьми трохи старшими потрібна попередня розмова. Необхідно пояснити, навіщо ви знову вирушаєте до ЦІС і з яким результатом повернетеся додому. Перші прийоми-знайомства з лікарем проходять невимушено і в дітей віком немає страху або небажання відвідати клініку повторно.

Якщо дитина захворіла

Кашель та закладеність носа – вагома причина скасувати прийом. Такі стани ускладнюють анестезію, знижують ефективність. Крім цього, виникають ризики ускладнення з дихальною функцією. Якщо між перенесеним ГРВІ та седацією не пройшло більше 6 тижнів, потрібна попередня консультація педіатра, оцінка активності бронхів та стану організму.

Скільки потрібно голодувати перед процедурою?

Існують деякі обмеження щодо прийому їжі та рідин у день маніпуляції. Це відмова від твердої їжі та молока напередодні, а безпосередньо в день прийому - останній легкий перекус допустимий за 3 години до процедури.

Лікування зубів уві сні дітям призначають на ранок: це мінімізує дискомфорт, пов'язаний із відмовою від звичного сніданку.

Відмінність наркозу та седації

Більшість батьків з обережністю ставляться до пропозиції дитячої стоматології щодо лікування молочних зубів уві сні. Але сон і наркоз — це різні речі.

  • Загальний наркоз - це введення в несвідомий стан за допомогою сильних наркотичних препаратів, що використовується при великих хірургічних операціях. При цьому деякі функції не контролюються природним способом, чи підключається апарат штучної вентиляції легень. Препарати токсичні, що негативно впливають на органи та системи, деякий час залишаються в крові, можуть викликати побічні ефекти.
  • Киснева седація - це стан легкого сну із збереженням усіх функцій. Дитина сама дихає, ковтає, може чхати чи кашляти. Легке психоемоційне гальмування проходить швидко, не викликаючи жодних ускладнень. Препарат виводиться протягом доби через дихальні шляхи.

Різниця очевидна. Медикаментозний сон – це нешкідливе та надійне знеболювання, яке практикується лікарнями України та країн Європи.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!