Як часто замінювати металопластикові вікна?

30.08.2021 15:08 384 0
Як часто замінювати металопластикові вікна?

Встановлення металопластикових вікон переважно буває засобом підвищення енергоефективності приміщення. Такі вікна добре утримують тепло, відносно недорогі, легкі у догляді і не потребують регулярного фарбування. Однак час від часу їх необхідно замінювати. 

Якісні металопластикові вікна https://4okna.ua за умови професійного монтажу здатні прослужити до 20 років. Вироби, встановлені наприкінці 1990-х – початку 2000-х, коли тільки починався бум металопластикових вікон, зазвичай виготовлялися з менш якісних комплектуючих, ніж більш пізні моделі, і починали вимагати заміни раніше. А якщо ні – потребують її саме зараз.

Не варто замінювати ціле вікно, якщо у нього зламалася ручка або вицвіла зовнішня частина. Поломки внутрішньої фурнітури також можна відремонтувати – наприклад, додати протизламні  елементи або змінити режим відкривання. Щоб уникнути передчасної розгерметизації вікон, слід кожні 3-5 років замінювати гумові ущільнювачі, але для цього навіть не доведеться розбирати вікно. Склопакети змінюють на нові так само без заміни всієї конструкції, підвищуючи таким чином енергоефективність вікна.

Втім, є деякі ознаки, що металопластикове вікно потребує заміни:

  • Видимі пошкодження

Це стосується передусім рами. Якщо на ній з’явилися тріщини, заміна вікна – практично безальтернативний варіант.

  • Протяг з вікна

Приблизно 30% тепла у приміщенні втрачається через погано загерметизовані вікна. Витрати тепла змушують власників використовувати більше енергії на опалення, і, відповідно, збільшуються рахунки за компослуги. Крім гумового або каучукувого ущільнювача, вікно герметизують монтажною піною і ущільнюючою стрічкою. Вони з часом теж зношуються, а іноді монтаж вікон відбувається з помилками з самого початку. В такому разі повернути герметичність без заміни вікна буде складно.

  • Волога всередині склопакету

Конденсат на внутрішній поверхні склопакету, особливо вранці – певний знак, що з вікнами щось негаразд. Коли волога збирається між половинами подвійного склопакету, то вікно продуває, і воно більше не утеплюватиме будинок. Якщо не вирішувати проблему з конденсатом, вода у вікнах може призвести до росту цвілі, а цвіль – до пошкодження майна та проблем зі здоров’ям.

  • Виблідлі ділянки на шторах, шпалерах і меблях біля вікон

Дехто вважає це нормою, однак вицвітання фарби у місцях, куди потрапляють сонячні промені, означає, що вікно не захищає приміщення від ультрафіолетового випромінювання. У старих вікнах це взагалі не було передбачено, проте сучасні вікна використовують технології захисту від ультрафіолету. Оновивши вікна, можна захистити інтер’єр від пошкодження сонцем.

  • Проблеми з відкриттям і закриттям вікон

Коли вікна починають застрягати і їх стає складно відчиняти та зачиняти, це принаймні незручно, а в гіршому випадку може становити загрозу безпеці. Іноді проблему можна усунути, відрегулювавши вікна, проте якщо вони деформувалися, їх необхідно замінити.

  • Капітальний ремонт

Потреба у заміні вікон може виникнути також під час капітального ремонту в приміщенні, де востаннє ремонт проводили 10-15 років тому, при переплануванні, коли глухе вікно потрібно замінити на таке, що відкривається, або після заселення в новобудову.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...