Xiaomi Redmi 9T: бюджетний, але не слабкий
Китайські марки увірвалися на ринок смартфонів, як тайфун, і вже складають серйозну конкуренцію американським і корейським брендам. Останні, між тим, теж розміщують виробництво у Китаї. Одначе «корінні» китайці беруть низькими цінами.
У січні 2021 року Xiaomi презентувала смартфон Redmi 9 T, який у найпростішій комплектації з 64 ГБ пам’яті коштує в інтернет-магазинах України близько 5400 гривень. Версія з 128 ГБ сховища обійдеться на якихось 400 гривень дорожче.
Redmi 9T здатен на більше, ніж звичайний бюджетник. Звісно, він має базовий набір функцій, а серед його додаткових переваг – висока ємність батареї, ультраширококутна камера і можливість безконтактно розплачуватися за допомогою смартфону.
Основні характеристики агрегату такі:
- Процесор Snapdragon 662
- ОС Android 10 у фірмовій оболонці MIUI 12
- IPS-екран 6,53” FHD+,
- Corning Gorilla Glass 3
- Оперативна/постійна пам’ять від 4/64 ГБ до 6/128 ГБ
- Основний блок камер 48+8+2+2 Мп
- Фронтальна камера 8 Мп
- Об’єм акумулятора 6000 мА·год
- Швидка зарядка 18 Вт
- NFC
- Сканер відбитків пальців збоку
- Стереозвук
Детальніше про начинку
Redmi 9T не підтримує 5G, на відміну від свого брата Redmi Note 9T. Але якщо хтось за ним дуже сильно женеться – в Україні 5G запустили тільки в одній тестовій зоні наприкінці 2021-го. А для широкого розгортання покриття знадобиться півтора-два роки. Тому негайно купувати смартфони з підтримкою 5G можна не поспішати. А хто його боїться, той їх і не шукатиме.
Для передачі даних підтримуються Wi-Fi 5 та Bluetooth 5.0. Ще у бюджетної моделі є NFC, що у реаліях нашої країни дозволяє розраховуватися у магазинах і аптеках карткою «єПідтримка».
Продуктивність процесора Redmi 9T являє чудовий баланс потужності і автономності. Чотири енергоефективні ядра працюють з повсякденними завданнями і бережуть заряд батареї. А коли потрібно пришвидшитися, підключаються чотири більш продуктивні ядра. Redmi 9T у цілому вистачає для того, щоб грати у «важкі» ігри на середніх або мінімальних налаштуваннях. Слід мати на увазі, що дисплей обмежений частотою 60 Гц.
Разом з тим, ґаджет належить до витривалих: заряду акумулятора вистачає на 49 годин розмов, 19,5 годин вебсерфінгу та майже 18,5 годин перегляду відео. Щоб повністю зарядити батарею, знадобиться 2,5 годин. Проте для тих, хто не має можливості або терпіння чекати, апарат підтримує швидку зарядку. А на додачу і реверсивну зарядку – від нього можна заряджати інші пристрої.
Redmi 9T має сканер відбитків пальців, вбудований у кнопку ввімкнення. Оригінальне рішення, яке одним користувачам здається зручним, тоді як інші вважають, що краще сканер був би на задній кришці або під екраном. Спрацьовує сканер відбитків у цієї моделі, за відгуками, приблизно 7 разів з 10. Користуватися ним чи ні – залежить від того, як власник оцінює ймовірність, що до його телефону дотягнуться чужі пальці.
Оболонка MIUI 12 більше нагадує iOS, ніж Android, і відкриває широкі можливості для кастомізації робочого простору.
Щодо карток, телефон підтримує дві nanoSIM і одну microSD.
Кілька слів про дизайн
Апарат випускається у чотирьох кольорах: бірюзовому, помаранчевому, блакитному та класичному сірому. Задня кришка має шершаву фактуру з лініями, які нагадують відбитки пальців. Це робить менш помітними сліди від справжніх відбитків пальців та покращує зчеплення. Втім, у комплекті з телефоном йде прозорий силіконовий чохол, використання якого зводить це оформлення до елементу дизайну.
Корпус Redmi 9T має захист від бризок води, що рідкість серед бюджетників, однак глибоких занурень варто уникати.
Загалом це хороший смартфон початкового рівня з відмінними для свого класу і цінової категорії характеристиками.
Коментарі - 0