Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Вже за тиждень майно неплатоспроможних боржників почнуть продавати з аукціонів (Постанова)
15.10.2019 16:47
288
1
Постанова Кабміну від 2 жовтня 2019 № 865 , якою затверджено Порядок організації та проведення аукціонів з продажу майна боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність), чинна з 9 жовтня 2019 року.
З цього дня діє порядок організації аукціонів, але продаж майна боржників відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства здійснюватиметься на електронних аукціонах з моменту введення йогов дію, тобто з 21 жовтня 2019 року.
Відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи з продажу майна згаданих боржників визначено ДП "Prozorro: Продажі"
Як функціонувтиме ця система, хто зможе отримати доступ до неї, а також як проходитиуть власне аукціони - читайте далі.
Найперше, що слід зазначити, це те, що доступ до інформації, оприлюдненої в системі, є безоплатним та вільним. Авторизовані електронні майданчики функціонуватимуть у цілодобовому режимі, крім проведення планових та позапланових профілактичних та/або технічних робіт, і забезпечуватимуть безперервний та безперешкодний доступ замовникам та учасникам аукціону до системи. Оператори, у свою чергу, відповідальні за забезпечення такої можливості та цілодобове функціонування веб-сайту.
Отже, відкритість та прозорість дозволять усім охочим отримати доступ до лотів, які раніше були недоступні.
Крім того, в робочі дні з 9 до 18 години на порталі здійснюватиметься консультаційна підтримка користувачів.
Аукціони проводитимуть протягом робочого часу (понеділок - п'ятниця з 9 до 18 години). Час початку та закінчення аукціону автоматично встановлюється системою окремо для кожного аукціону. Будь-які дії, вчинені в системі, дані та документи, завантажені замовниками та учасниками аукціону, а також всі зміни після їх опублікування зберігаються в системі протягом 7 років.
Використовувати електронний майданчик для здійснення продажу майна боржника зможуть суб'єкти господарювання незалежно від форми власності.
Проте, відбір операторів електронних майданчиків здійснює комісія, утворена Мін'юстом. Відтак, для авторизації електронного майданчика та надання йому доступу до системи охочі повиненні відповідати вимогам, пройти відбір та тестування електронного майданчика, укласти договір про використання системи з адміністратором. Водночас, забороняється поєднання функцій адміністратора та оператора авторизованого електронного майданчика в одній особі.
Як стати учасником аукціону?
Для участі в аукціоні необхідно пройти процедуру реєстрації, подати заявку на участь в аукціоні за кожним лотом окремо, сплатити гарантійний внесок на рахунок оператора та виконати інші вимоги, визначені Порядком.
Будь-яка інформація про кожного учасника аукціону є анонімною до закінчення аукціону. Реєстрація учасника аукціону здійснюється автоматично після підтвердження оператором сплати таким учасником суми гарантійного внеску.
З метою реєстрації на веб-сайті заявник заповнює електронну форму, в якій зазначаються:
- для фізичної особи:
- прізвище, ім’я та по батькові (за наявності);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
- адреса електронної пошти;
- номер контактного телефону;
- найменування юридичної особи;
- код згідно з ЄДРПОУ;
- місцезнаходження юридичної особи;
- адреса електронної пошти;
- прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) представника юридичної особи;
- номер контактного телефону уповноваженої особи.
Також учасники повинні підтвердити або анулювати свою заявку до закінчення кінцевого строку прийняття заявок на участь в аукціоні.
Як формуватимуть лоти?
Лот формується за типом, найменуванням, категорією відповідно до класифікації, яка підтримується системою, що забезпечує вільний та прямий пошук за відповідними пошуковими критеріями (вид, назва, місцезнаходження майна, початкова ціна, дата проведення аукціону, дата розміщення оголошення про проведення аукціону, номер справи про банкрутство (неплатоспроможність), найменування боржника та замовника аукціону тощо).
Замовник аукціону через свій особистий кабінет протягом 20 днів з дня отримання згоди на продаж майна вносить до системи інформацію про продаж майна та формує лот(оголошення про проведення аукціону).
За достовірність інформації, зазначеної в оголошенні про проведення аукціону, та відповідність такої інформації документам, на підставі яких вона внесена, відповідає замовник аукціону.
Дата і строк проведення аукціону відраховується з моменту опублікування оголошення, з урахуванням початкової ціни майна та виду аукціону (повторний, другий повторний):
для лотів, аукціон за якими проводиться вперше:
- з початковою ціною до 5000 гривень - 10 календарних днів;
- з початковою ціною від 5000,01 до 1000000 гривень - 15 календарних днів;
- з початковою ціною від 1000000,01 гривні - 20 календарних днів;
для лотів, за яким проводиться повторний або другий повторний аукціон - 10 календарних днів незалежно від початкової ціни лота.
Оголошення про проведення аукціону повинно містити:
- загальну інформацію про аукціон:
- номер справи про банкрутство (неплатоспроможність), найменування господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність);
- копії документів (судове рішення, протокол комітету кредиторів, лист забезпеченого кредитора тощо), які підтверджують надання згоди на продаж майна та його умови;
- вид (перший, аукціон, що проводиться у зв’язку з визнанням попереднього аукціону таким, що не відбувся, повторний, другий повторний) та спосіб проведення аукціону (без можливості зниження початкової ціни або з можливістю зниження початкової ціни). Якщо аукціон є повторним (другим повторним) або проводиться у зв’язку з визнанням попереднього аукціону таким, що не відбувся, додатково зазначається адреса сторінки веб-сайту, на якій розміщено відомості про проведення попереднього аукціону;
- відомості про продавця майна (повне ім’я або найменування боржника, його місце проживання або місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
- відомості про замовника аукціону (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дату видачі та номер свідоцтва про право на провадження діяльності арбітражного керуючого, місцезнаходження контори (офісу) та засоби зв’язку (номер контактного телефону, адреса електронної пошти);
- дата і час початку та закінчення аукціону, що визначаються з урахуванням вимог Порядку;
- кінцевий строк подання заявок на участь в аукціоні, що визначається з урахуванням вимог регламенту;
- порядок оформлення участі в аукціоні;
- спосіб отримання додаткової інформації про проведення аукціону;
- дата внесення оголошення про проведення аукціону у систему;
- строк до початку проведення аукціону;
- порядок та умови отримання майна переможцем аукціону, в тому числі порядок передачі (відвантаження) рухомого майна, якщо воно є предметом аукціону;
- можливість надання переможцю аукціону податкової накладної;
- розмір винагороди оператора;
- інформацію про майно (лот):
- реєстраційний номер лота;
- вид майна;
- найменування майна;
- відомості про майно, що виставляється на аукціоні, його склад, характеристики, опис, наявність дефектів;
- місцезнаходження майна;
- фотографічне зображення майна (відеоматеріали за наявності);
- відомості про обтяження та обмеження майна, права третіх осіб;
- початкова ціна та відомості про можливість її зниження на тому самому аукціоні, гранична ціна, до якої може бути знижено початкову ціну під час проведення аукціону з можливістю зниження початкової ціни (у разі її встановлення комітетом кредиторів або забезпеченим кредитором);
- розмір гарантійного внеску, реквізити рахунка, на який вноситься гарантійний внесок (найменування банку, МФО банку, номер рахунка, призначення платежу), які зазначаються шляхом розміщення посилання на офіційному веб-сайті адміністратора, на якому міститься перелік таких реквізитів рахунків;
- крок аукціону з урахуванням вимог Порядку;
- кількість кроків аукціону для проведення аукціону з можливістю зниження початкової ціни (у разі проведення такого аукціону);
- порядок ознайомлення з майном (фактичне місцезнаходження майна, час і місце для ознайомлення, контактна особа, засоби зв’язку).
При цьому, оголошення про проведення аукціону містить інформацію тільки про один лот.
Замовник аукціону має право, але не пізніше ніж за п'ять днів до початку аукціону, змінити розмір початкової ціни лота. При внесенні змін до оголошення одночасно опубліковується обґрунтування, що повинно містити перелік змін, які вносяться в оголошення, та причину їх внесення.
Крім того, в залежності від того що саме підлягає продажу (земельна ділянка, житловий будинок, квартира або інше житлове приміщення, нежитлове приміщення, транспортний засіб, частка капіталу, майна, тощо), окрім у характеристики майна, Порядок містить додаткові вимоги, які мають зазначатися для кожного окремого лоту.Як проходитимуть аукціони?
Учасники аукціону можуть поетапно збільшувати свої цінові пропозиції протягом трьох раундів, що проводяться за однаковими правилами. Протягом одного раунду можна зробити один крок аукціону.
Переможцем аукціону вважається учасник, що подав найвищу цінову пропозицію за лот, у разі, коли ним зроблений щонайменше один крок аукціону. Якщо для участі подано заяву від одного учасника, він вважається таким, що подав найвищу цінову пропозицію та отримує лот за запропонованою ним ціною, але не нижче початкової ціни лота.
Аукціон розпочинається з автоматичного покрокового зниження початкової ціни лота. Протягом цього етапу учасник має право зробити ставку, що відповідає поточній ціні лота, та зупинити автоматичне зниження початкової ціни, після чого інші учасники (за наявності) мають право подати свої закриті цінові пропозиції, а учасник, що зробив ставку, - підвищити її.
За умови відсутності закритих цінових пропозицій від інших учасників той, що зробив ставку, вважається переможцем аукціону.
У разі наявності цінових пропозицій учасник аукціону, що подав найвищу цінову пропозицію, яка перевищує найвищу закриту цінову пропозицію не менше ніж на один крок аукціону, або закриту цінову пропозицію, а у разі наявності однакових за розміром закритих цінових пропозицій кількох учасників той, що подав її раніше, згідно з порядком обліку часу, за яким діє система, вважається переможцем аукціону, після чого автоматично формується протокол про проведення аукціону, що містить інформацію про результати аукціону.
Розмір закритої цінової пропозиції не може бути меншим за ставку (поточну ціну лота в момент зупинки автоматичного покрокового зниження початкової ціни).
У разі закінчення першого аукціону без визначення його переможця аукціон визнається таким, що не відбувся, і замовник аукціону протягом одного місяця оголошує про проведення повторного аукціону.
Другий повторний аукціон проводиться з можливістю зниження початкової ціни. Початкова ціна другого повторного аукціону зменшується на 25 відсотків початкової ціни першого повторного аукціону.
Інформація про результати аукціону негайно після завершення аукціону оприлюднюється в системі у вигляді протоколу про проведення аукціону та відображається на веб-сайтах.
Підготувала Саша Клімова
Нагадуємо, Чоловік “подарував” митникам мікроавтобус “Рено Трафік” (ФОТО)
Читайте також: Мукачівський велосипедист постраждав через непомічений обмежувач руху (ФОТО)
Дмитро
16 жовт. 2019 р., 08:05
Del
Коментарі - 1