Винахідливий юний закарпатець вразив науковців п’яти країн світу
22.06.2018 07:40
201
0
До списку відвіданих юним винахідником країн може додатися ще одна, адже після участі в „Олімпіаді геніїв” його запросили на міжнародну виставку в Південній Кореї, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.
У 2018 році рекордсменом, щодо наукових здобутків Закарпаття є Валентин Фречка, учень 11 класу Сокирницької загальноосвітньої школи I – III ступенів з поглибленим вивченням французької мови Хустської районної державної адміністрації.
Нагадаємо, як повідомлялося раніше, дівчина зі Сваляви створює образи для “світських левиць” столиці (ФОТО).
Читайте також: до уваги зкарпатців: підвищено граничний вік прийому громадян на військову службу
"Упродовж 2017/2018 навчального року він, крім призового І місця у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології, став переможцем Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу „Майбутнє України” у номінації „Екологія та ресурсозбереження”, конкурсу „Intel Eco Україна 2018” у номінації „Екологічна інженерія”, виборов золото Міжнародного фестивалю інженерних наук та технологій I FEST у Тунісі та Міжнародної олімпіади з екології „Golden climate” у Кенії, став срібним призером конкурсу молодих вчених ISYSу Сербії. А буквально на днях повернувся із золотою медаллю та спеціальним призом із Genius Olimpiad 2018, що проходила базі State University of New York at Oswego (США)", - йдеться у повідомленні.Перші кроки до успіху, як зазначає його вчитель Сабадош Ольга Олексіївна, Валентин зробив у 7 класі на конкурсі МАН юніор-дослідник, а тоді завдяки природній допитливості й інтересу до дослідницької діяльності йому вдалося досягти таких висот у галузі науки. Нагадаємо: Валентин Фречка розробив унікальний проект із виготовлення паперу з опалого листя – „Технологія виготовлення eco friendly паперу з опалого листя”. У ньому учень показує, як можна робити папір з листя різних видів дерев – берези, верби, дуба та граба. Майже рік школяр збирав опале листя, далі відсортовував його в окремі бокси, де відбувалися певні хімічні процеси. У результаті дослідник отримав целюлозу. Кінцевим варіантом досліду став висушений аркуш паперу. Метою наукового дослідження є покращення паперово-целюлозної промисловості і можливість утилізації опалого листя як сировини, яка має доволі потужний потенціал у використанні. Про актуальність, новизну і затребуваність такого підходу якраз і свідчить перемога на „Олімпіаді геніїв”. Адже учасником цього міжнародного конкурсу стає той, хто може через власні розробки у галузі фундаментальної науки, мистецтва, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу запропонувати вирішення екологічних проблем та забезпечити сталий розвиток суспільного життя. Винахід закарпатського школяра, а він був одним із 1300 учасників, вразив членів журі, з одного боку, своєю доступністю, а з іншого – економічною вигодою та доцільністю. Адже все геніальне – просто! На Genius Olimpiad 2018 геніальність Валентина підтверджена не тільки золотою медаллю у дисципліні „Наука”, а й стипендією на навчання в університеті США. Отже, відвідати за короткий час країни у різних куточках світу – Туніс, Кенія, Сербія, США – будучи юним науковцем, маючи багаж знань на рівні загальноосвітньої школи і при цьому серйозно, систематично і цілеспрямовано ідучи до своєї мети – це реальність. І для учнів українських шкіл – це не лише спроба презентувати власні можливості та здібності, а й можливість представити Україну на світовому рівні.
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0