VPS-сервери: сучасна технологія хостингу

26.01.2022 18:17 407 0
VPS-сервери: сучасна технологія хостингу

VPS (віртуальний приватний сервер, Virtual Private Server) є однією з останніх пропозицій на ринку вебхостингу. VPS використовує технологію віртуалізації, щоб розділити один потужний сервер на кілька віртуальних серверів. 

Іншими словами, є одна фізична машина, кожен сегмент якої сконфігурований і працює таким чином, як окремий сервер. Клієнту cloud.net.ua/virtualserver.html не доведеться ділитися оперативною пам’яттю, процесором чи даними з іншими користувачами. Крім того, він отримує доступ до апаратного і програмного забезпечення свого віртуального сервера. Кожен сервер має свої процеси, ресурси, конфігурацію та окреме адміністрування.

Таким чином, VPS імітує роботу виділеного сервера (dedicated server, вид хостингу, коли клієнту надається окрема фізична машина), попри те, що він насправді ділить фізичний сервер з іншими користувачами. Їхні процеси не стикаються між собою, оскільки за допомогою технології віртуалізації сервер розділений «стінами» на окремі «відсіки». У кожному «відсіку» користувачі можуть встановлювати власну ОС і програмне забезпечення. Вебсайт клієнта перебуває у захищеному просторі з гарантованими ресурсами сервера – пам’яттю, дисковим простором, ядрами тощо.

Порівняно зі спільним хостингом, який іноді називають просто «віртуальним», VPS має ряд переваг:

  • Можливість встановлювати будь-яке програмне забезпечення та налаштовувати параметри системи та додатків 
  • Можливість встановлювати свої версії системних бібліотек або змінювати існуючі
  • Можливість повного контролю за процесами, користувачами та файлами в системі 
  • Розміщення необмеженої кількості сайтів, баз даних, доменних зон, організації доступу будь-якої кількості користувачів

Звичайний спільний хостинг нагадує гуртожиток або комунальну квартиру. На сервері просто багато акаунтів, які мають однакову IP-адресу. Адміністративні права користувачів обмежені, у них не так багато місця, вони змушені ділити деякі ресурси з іншими акаунтами, не мають влади змінити програмну конфігурацію і навіть можуть заважати одне одному. Наприклад, якщо хтось один на спільному сервері має величезний сплеск трафіку, це може вплинути на продуктивність інших сайтів. Проте для тих, хто тільки створює свою вебсторінку, спільний хостинг – чудовий спосіб вийти в мережу.

Виділений сервер, натомість – величезний особняк, де у залі можна ганяти в футбол. По-перше, не кожному до снаги за нього заплатити, а по-друге, далеко не всім потрібно стільки потужності. VPS радше нагадує той самий великий будинок, поділений на кілька квартир з окремими входами і навіть шматочком двору для кожної. Повний root-доступ дозволяє встановлювати будь-які доповнення і тонко підлаштовувати конфігурацію сервера. За співвідношенням ціни і якості VPS-сервер – оптимальне рішення для більшості великих сайтів, а також для вебпроектів, які вимагають налаштування операційної системи. 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!