Водохреща: кому не можна купатися та що потрібно знати, щоб уберегти життя і здоров'я
18.01.2020 20:43
744
0
Святкувати Водохреща розпочали ще за життя апостолів. Також його називають Йордан або Богоявленням. Усе - через диво, яке сталося прямо під час хрещення у однойменній ріці. На Ісуса з небес зійшов Святий дух, який являв собою голуба, назвавши його сином. Таким чином було засвідчено, що він є Сином Божим.
Хрещення Господнє - третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня, воно збігається зі святом Богоявлення. Однак, ці свята слід розрізняти.
За християнською традицією на Водохреща прийнято пірнати в ополонку. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. Саме тому на Водохреща у всіх храмах, окрім святкової молитви, проводять освячення води. Також освячуються водойми – річки та озера.
Здавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин.
Слід зауважити, що до нині залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується роками.
В наші дні свято Водохреща, хоч і без усіх прадавніх обрядів, традиційно масово святкують в кожному регіоні України. Навіть не глибоко віруючі люди вважають корисним для здоров'я зануритися в крижану воду під час зимової холоднечі. До речі, є повір'я, що в хрещенській воді неможливо застудитися. Тому купаються навіть діти.
Втім, обряд купання в крижаній воді не завжди є корисним, а в окремих випадках може нести загрозу для здоров'я та навіть стати небезпечним для життя людини.
Як зазначають в МОЗ, одноразове купання в ополонці навряд чи може оздоровити, радше навпаки - купання в крижаній воді без підготовки може стати причиною проблем зі здоров’ям. Втім, зауважують, що холодна вода загалом має добрий вплив на організм, за умови, що загартовуватись ви будете правильно і поступово.
Для тих, хто цьогоріч все ж вирішив вперше здійснити обряд та пірнути у опологку на Водохреща, публікуємо інформацію про те, що треба знати про купання В крижаній воді, а також правила безпеки, яких необхідно дотримуватись.
Пірнати в ополонку можна лише в тому разі, якщо ви повністю здорові.
Насамперед, перед зануренням у воду, обов’язково потрібна енергійна розминка. Не варто застрибувати у воду одразу: спочатку намочіть обличчя, груди, живіт та спину і лише після цього занурюйтесь по шию. Не варто пірнати з головою, адже це може призвести до різкого охолодження організму.Безпечне перебування у крижаній воді - 3-5 секунд. Для людей, які роками практикують загартування водою, не рекомендується перебувати в ополонці довше 1,5 – 2 хвилин.Після купання одразу зніміть мокрий одяг, швидко розітріться рушником і одягніться у теплі речі.
Якщо у вас оніміли пальці рук, потримайте їх на шиї або животі декілька секунд, зігрійте подихом і продовжуйте одягатися.
"Зігріватися” перед чи після купання в ополонці алкоголем - надзвичайно небезпечно! Алкоголь розширює периферійні судини, що значно збільшує тепловіддачу. Тобто попри ефимерне відчуття тепла, яке дає алкоголь, ви втрачатимете тепло значно швидше, а це - великий ризик для здоров’я. Рекомендується також не палити до чи після купання, якщо маєте таку звичку. Куріння істотно порушує кровообіг, збільшуючи охолодження. Викурювання лише однієї сигарети знижує температуру шкіри пальців ніг на 1°С.
Ні в якому разі не пірнайте в ополонку, якщо у вас:
Нагадуємо, У Виноградові молодики на авто в’їхали на тротуар та розбили огорожу: тікаючи наробили біди (ФОТО)
Читайте також: На Закарпатті знайшли маму з сином, які були в розшуку (ФОТО)
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
- запальні процеси носоглотки та придаткових пазух носа, середнього вуха (отити),
- захворювання серцево-судинної системи (вроджені та набуті вади серця, ішемічна хвороба серця з нападами стенокардії, перенесений інфаркт міокарда, важкий коронаросклероз, гіпертонічна хвороба ІІ та ІІІ стадії),
- хвороби центральної нервової системи (епілепсія, наслідки важких травм черепа, виражений склероз судин головного мозку, енцефаліт, арахноїдит),
- захворювання периферичної нервової системи (неврити та поліневрити),
- захворювання ендокринної системи (цукровий діабет, тиреотоксикоз),
- хвороби органів зору (глаукома, кон'юнктивіт),
- хвороби органів дихання (туберкульоз легень – активний та в стадії ускладнень, запалення легень, бронхіальна астма, емфізема),
- захворювання сечостатевої системи (нефрит, цистит, аднексит, простатит),
- захворювання шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит),
- шкірно-венеричні захворювання,
- наявність великих післяопікових рубців.
Підготувала Саша Клімова
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0