Вікенд на Закарпатті з дітьми: ідеї для подорожі (ФОТО)
08.07.2020 22:27
2028
0
Закарпаття поєднує багатющу природу, цілющі джерела та велич історії. Як показати все це дитині? Запросто! Дитяче сприйняття відрізняється, однак емоції, які доведеться пережити, закарбуються у пам’яті надовго.
Термальні води
Аквапарк «Косино»
с. Косонь, Берегівський район
Сонце і вода – найкращі друзі малюка. А в аквапарку «Косино» до того ж є маса водних розваг, які обожнюють і діти, і дорослі. Для найменших облаштований круглий мілкий басейн з пологим спуском, наповнений термальною водою комфортної температури 31°С. У ньому зовсім дрібні «жабенята» можуть безпечно плюхкатися або з’їжджати з невисокої гірки-восьминога, яка скрутила щупальці посередині. Аніматори гарантовано не дадуть малим нудьгувати. Для трохи старших обладнана окрема аквазона з гірками та ігровим майданчиком. Місце для безпечного перебування з малими дітьми (глибина 60 см) є і у найбільшому прісному басейні комплексу.
Для справжніх же асів у Косині встановлено десять водних гірок висотою від 6 до 12 метрів і довжиною від 29 до 130 метрів.
Тут все залежить від вашої сміливості: якщо ви не наважилися б спуститися самі – не полізете туди і з дитиною (в «Чорну діру» вже точно). Атракціони з хвилями і течіями, гідромасаж, фонтани і джакузі – ось неповний перелік того, що можна випробувати у аквапарку. Для тих, хто захоче побавитися на суші, є мотузковий парк, мінізоопарк та пінг-понг.
Аквапарк сподівається вийти з карантину 10 липня 2020 р.
Ціни:
Діти до 150 см: безкоштовно
Дорослі: 3 год – 450 грн, необмежений доступ – 900 грн
Години роботи:
09:00 – 20:00
Оздоровчий комплекс «Жайворонок»
м. Берегово
Термальні басейни на Закарпатті не мають вікових обмежень – тут можна планувати відпочинок з дітьми будь-якого віку, включно з немовлятами. Термальні води є для закарпатців альтернативою морю. На смак і запах – солоні, і в них легко вчитися плавати.
В оздоровчому комплексі «Жайворонок» у Берегові є два невеликі сидячі термальні басейни під відкритим небом з водоспадиком-гідромасажем, де буде комфортно з наймолодшими. У закритому термальному басейні з температурою води 33℃ можна сидіти, стояти, плавати чи роботи гідромасаж, а його глибина приблизно 120 см. Також є дитяча зона (завглибшки 70 см) у відкритому прохолодному басейні.
Цей басейн найглибший, але й тут глибина не перевищує 150 см. Людина середнього зросту дістає ногами до дна, тому навіть ті, хто не дуже добре плаває, можуть потягнути карапуза у велику воду. Куди не варто з ним лізти – то це у джакузі поруч із критим басейном: за температури вище 43℃ там можна «зваритися», як рак. На території «Жайворонка» є невеликий дитячий майданчик та гойдалка.
Ціни:
Діти зростом 120 см – безкоштовно
Зростом від 120 см до 150 см:
2,5 год – 110 грн
2 год – 100 грн
Цілий день – 170 грн
Дорослі:
2,5 год – 220 грн
2 год – 200 грн
Пенсіонери:
2,5 год – 170 грн
2 год – 150 грн
Таємниці віків: вечірня екскурсія замком «Паланок»
м. Мукачево
Увечері тіні подовжуються, а легенди оживають і вбираються у плоть. У темний час доби в Паланку панує особлива атмосфера: межі між реальністю і фантазією стираються, пробирає трепет перед невидимими вдень привидами минувшини. Це найкращий час, аби подарувати дітям справжню пригоду – театралізовану квест-екскурсію сутінковим Паланком при світлі смолоскипа у супроводі середньовічного ченця-літописця. Захопливі історії, цікаві завдання та містичний чар, яким просякнуті темні двори, вузькі переходи і стародавні підвали нічної фортеці, точно не залишать байдужими юних шанувальників фентезі. Впоравшись із завданнями і розгадавши загадки, учасники дійства зустрінуться з княгинею і катом, які розкажуть власні оповіді. Вечірня екскурсія Паланком стане для дітей незрівнянним досвідом занурення у фантастичний сюжет, заснований на реальній історії.
Ціна: 200 грн (група від 10 осіб)
Години проведення: 20:00 – 21:00, за попереднім записом
Спілкування з тваринами
Кінний центр «Селід»
м. Виноградів
Фото: Турінфоцентр Закарпаття
Фото з офіційного веб-сайту центру «Селід»
На закарпатських дорогах навіть у XXI столітті коні – не дивина. І багато дітей хотіли б познайомитися з цими тваринами ближче і проїхатися верхи. У виноградівському кінному центрі це можна зробити у безпечних умовах і з кваліфікованими інструкторами. Тут проводять заняття з верхової їзди для малят віком від півтори року – на поні або великому коні. Спілкування з цими благородними тваринами подарує дітям масу позитивних вражень – по-перше, кататися драйвово, а по-друге, з конем, на відміну від велосипеда чи гіроскутера, можна налагодити емоційний зв’язок – простіше кажучи, потоваришувати. Коні прекрасно «зчитують» людські емоції. У процесі взаємодії вершник і кінь вчаться розуміти одне одного – риса, важлива для соціалізації. До того ж верхова сприяє оздоровленню та зміцненню м’язів – іпотерапію використовують навіть для реабілітації дітей з інвалідністю. Ціни: одне заняття – 200 грн Години роботи: 14:30–18:00 (неділя – вихідний) Оленяча ферма с. Іза, Хустський районФото: Anna_r_st_95/TripAdvisor
Плямисті олені на фермі неподалік Ізи – геть ручні, їх можна гладити та годувати з рук. За кукурудзяними паличками тягнеться одразу кілька кумедних мордочок з вологими носами. Діти будуть у захваті від маленьких оленят, а ще тут є вівці і кози, які вільно гуляють територією – фактично контактний зоопарк. Початково плямистих оленів на Хустщині почали розводити заради їхніх рогів, яким приписують лікувальні властивості, та зрештою місце трансформувалося в туристичний об’єкт. Тут мешкає більше 300 тварин. Роги парнокопитним раз на рік все ж спилюють, щоб зробити з них ліки, але тварини не стають від цього менш граційними. А ще, будучи в Ізі, неможливо пройти повз крамнички з виробами з лози і не вибрати унікальну іграшку. Ціни: Діти: 20 грн Дорослі: 30 грн Корм для оленів: 25 грн Години роботи: 09:00–19:30 Центр реабілітації бурого ведмедя с. Синевирська Поляна, Міжгірський район Традиційного зоопарку на Закарпатті немає. Може, це й на краще. Але показати дитині мешканців дикої природи таки можна, навіть у вигідніших для самих тварин умовах. Ведмеді реабілітаційному центрі в Синевийському національному парку не зовсім дикі – вони мали досвід співжиття з людьми і, на жаль, знущань з їхнього боку. Відвідання центру стане нагодою наочно пояснити дитині, що таке відповідальне ставлення до природи і збереження видів. Клишоногі відгодовані, спокійні, інколи граються, нормально реагують на людей і запросто підходять до них. Годувати звірів не дозволяють, зате фотографувати можна скільки завгодно. Візит до ведмедиків можна доповнити відвіданням озера Синевир, що приблизно за 10 км звідси. Ціни: Діти: 10 грн Дорослі: 25 грн Години роботи: 09:00-18:00 Зустріч з горами: полонина Боржава Боржавські краєвиди захоплюють дух, але карколомних вершин тут не знайдете – гори Божавського хребта пологі та в середньому мають висоту 1200-1300 метрів. Маршрути по Боржаві ідеально підходять для початківців та дітей від 10 років. Тут навіть організовують кількаденні дитячі походи. Але якщо вибираєтесь самостійно, і ще й самі не надто треновані, вважайте на те, що малі втомлюються ще легше, тому планувати далеких марш-кидків не варто. Краще почати з невеликих прогулянок. Наприклад, до водоспаду Шипот та по яфини. У липні на схилах Боржави починається сезон чорниць, і жоден малюк не відмовиться назбирати темно-синіх ягід, від яких язик і губи стають чорними, як вугілля. Можна знайти також брусниці, а якщо пощастить, і лохину. Якщо ще навчити дитину розкладати табір, початкові навички виживання без цивілізації у неї вже будуть. Доступ необмежений і цілодобовийПідготувала Христина Шепа, для «ПЕРШИЙ.com.ua»
Читайте також: Ференц Ліст, Петро I, Енді Воргол і Мухаммед Аль-Ідрісі. Як ці імена пов’язані з Закарпаттям https://pershij.com.ua/istoriia-v-miniatiuri-pro-shcho-rozpovidaiut-zakarpatski-mini-skulpturky/ Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0