Відтепер групи подовженого дня в школах створюватимуть за новими правилами

31.08.2018 21:05 178 0
Відтепер групи подовженого дня в школах створюватимуть за новими правилами
Відповідний документ зареєстрований в Мін’юсті та опублікований в “Офіційному віснику України” від 31 серпня. повідомили на сайті МОН. Якщо раніше групи можна було комплектувати з учнів щонайменше 4-х вікових категорій, то зараз різниця у віці учнів однієї групи не може перевищувати 2-х років. Водночас, у сільській та гірській місцевостях, де дітей підвозять до школи автобусами, можна створювати групи з учнів різного віку. Перебувати в групі подовженого дня учні мають не більш як 6 годин на день. Вони мають включати:
  • прогулянки на відкритому повітрі тривалістю не менш як півтори години для учнів початкових класів;
  • харчування тривалістю не менш як 30 хвилин;
  • виконання домашніх завдань (за наявності) тривалістю не більше 1 години;
  • проведення спортивно-оздоровчих занять тривалістю не менше 1 години;
  • фізкультхвилинки та гімнастику для очей через кожні 15 хвилин заняття для учнів початкових класів.
Щоб створити групу, батьки мають письмово звернутися до засновника школи, який і ухвалює відповідне рішенння. Зараховувати дітей до груп можна протягом всього навчального року. Наповнюваність групи подовженого дня не повинна перевищувати 30 дітей. Меншу граничну кількість учнів в групі може встановити директор, погодивши це рішення з засновником. Окрім того, тепер школи можуть створювати інклюзивні групи. В інклюзивних групах може бути до 30 дітей, однак кількість учнів з особливими освітніми потребами там має бути такою:
  • 1-3 – з числа дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, зниженим зором чи слухом, легкими інтелектуальними порушеннями тощо;
  • не більш як 2 – з числа дітей сліпих, глухих, з тяжкими порушеннями мовлення, у тому числі з дислексією, розладами спектра аутизму, іншими складними порушеннями розвитку або тих, хто пересувається на візках.
Наповнюваність спеціальної групи має бути від 6 до 12 учнів, залежно від нозології.   Нагадаємо, На Закарпатті творчий історик залишив після себе спадщину-галерею (ВІДЕО)

Теги: Освіта
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!