Відсьогодні вступили в силу зміни до виборчого кодексу України (ФОТО)
23.07.2020 14:58
303
0
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
Закон № 805-ІХ про зміни до Виборчого кодексу вже підписаний.
Закон суттєво зменшує заставу на вибори. Партійна (пропорційна) система виборів починається в містах з населенням від 10 тисяч. У сільські, селищні та міські голови можна йти самовисуванцем.
Позачергові місцеві вибори, проміжні, перші, додаткові будуть проводитися двічі на рік - в останню неділю березня і останню неділю жовтня. Тобто, всі місцеві вибори, які не є черговими, у всіх населених пунктах будуть проводитися в один день - або навесні, або восени.
Також збільшуються санкції за злочини й адміністративні правопорушення у сфері виборчого законодавства, встановлюється відповідальність за підробку документів та інші порушення.
Документ забороняє проведення передвиборчої агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування і спиртних напоїв, товарів.
Також заборонено і надання пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії).
У законі передбачили, що кандидати в депутати, які отримали кількість голосів виборців, що дорівнює або перевищує 25 відсотків розміру виборчої квоти, розміщуються після першого номера списку в порядку зменшення відсотків голосів виборців, які підтримали кандидата в депутати.
При рівному відсотку голосів вище місце посідає кандидат, розташований вище у територіальному виборчому списку кандидатів від організації партії.
Потім у списку розміщуються інші кандидати в черговості, визначеною організацією партії при висуванні кандидатів.
Першим у територіальному виборчому списку відповідної організації партії розміщують кандидата, включеного до такого списку під першим номером.
Змінюється і форма бюлетеня.
У виборчому бюлетені в одному ряду по черзі зліва направо зазначається:
- визначений жеребкуванням номер кожної організації партії;
- повна назва відповідної організації партії, прізвище, ім'я та по батькові кандидата в депутати, включеного в єдиний виборчий список під першим номером без зазначення номера;
- два квадрати: порожній квадрат для волевиявлення щодо організації партії і
- квадрат з нанесеним трафаретом для волевиявлення з приводу кандидатів, включених у відповідний територіальний виборчий список організації партії;
- виборчий список з прізвищами, ініціалами всіх кандидатів і їхніми порядковими номерами трафаретним форматом зверху вниз, за якими вони включені у відповідний територіальний виборчий список організації партії у дві колонки.
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0