Вібролиття чи вібропресування? Технології виробництва тротуарної плитки

08.10.2021 18:44 839 0
Вібролиття чи вібропресування? Технології виробництва тротуарної плитки

Серед того, що ми, не помічаючи, топчемо ногами, тротуарна плитка є справжнім хітом. Останнім часом їй віддають перевагу перед асфальтом і у вимощуванні міських тротуарів, і у викладанні території підприємств, не кажучи вже про оздоблення приватних подвір’їв.

Різноманітність форм і кольорів, відсутність шкідливих смол, відносна простота укладки і заміни та можливість втілити креативні ідеї робить тротуарну плитку фавориткою серед інших видів дорожнього покриття.

На вуличках старовинних міст красується бруківка з натурального каменю – граніту, базальту або інших твердих гірських порід. Таке покриття відоме як історичною цінністю, так і стійкістю до зношування, і підходить навіть для автодоріг.

Та з часом бруківку почали робити з інших матеріалів – гранітного щебню і бетону. Подібна плитка вартує дешевше, ніж її кам’яний аналог, а її виробництво, налагоджене у промислових масштабах, може йти дуже швидко. 

Виготовляють тротуарну плитку двома основними методами – вібропресуванням та вібролиттям.

Вібролиття

При вібролитті бетонну суміш заливають у спеціальні пластикові чи гумові форми. Потім укладену масу піддають вібрації на спеціальній установці – вібростолі. Розчин у процесі рівномірно розподіляється і стає більш щільним. Через кілька днів плитка застигає. 

Щоб виробляти плитку методом вібролиття, необхідна величезна кількість форм, які доступні у неймовірно різноманітному асортименті. Це дозволяє створювати бруківку найоригінальніших форм. Хочете ромашку з пелюстками? Буде і ромашка. Лита плитка виходить гладкою і рівною, яскравого кольору, з блискучою поверхнею, та ідеально підходить для садів і дач. 

Саме по собі виробництво плитки методом вібролиття обходиться дешевше. Однак даний спосіб вимагає більшого залучення ручної праці, а виготовляти великі партії виробів з його допомогою складно. Брудні форми робітники миють соляною кислотою, що робить виробництво шкідливим. На відлитій плитці, яка тривалий час зберігалася складеною на піддонах, з’являються плями – з пресованою такого майже не буває. 

Вібропресування

Вібропрес https://www.vastservis-ug.com.ua/uk/vibropres/ вважають більш сучасним методом виробництва тротуарної плитки. Скоро відкриття нового супермаркету, і потрібно у стислі терміни викласти всю територію парковки плиткою? Тоді звертаються до виробників, використовують вібропреси. Виробничі процеси на таких підприємствах автоматизовані, що дозволяє робити продукцію великими партіями.

Напівсухий бетонний розчин подається на спеціальний стіл і завантажується в металеву прес-форму. Потім розформовану масу піддають вібрації, пресуванню і тиску. Для економії барвника зафарбовувати можна тільки верхній шар плитки, який глазурують. Перероблену суміш кладуть у термокамеру, де вона швидко затвердіває.

Вібропресована плитка міцніша, ніж лита, що дозволяє вимощувати нею місця з оживленим рухом, такі як тротуари і паркінги. Вона, як правило, забарвлена у менш яскраві кольори і має простішу форму, однак її розміри краще вивірені геометрично. Якісна вібропресована плитка здатна прослужити до 25 років.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!