Верховний суд визнав законним безстрокове використання "євроблях"
22.10.2018 11:27
256
0
Про це повідомила прес-служба суду, передають "Вести".
"Користування особистим авто з єврономерами, ввезеним як транзитне, не є правопорушенням, передбаченим Митним кодексом", - сказано в повідомленні ВС.
У прес-службі також зауважили, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, що ввозяться з метою транзиту через митну територію України, не є адміністративним правопорушенням.
Також зазначається, що до такого висновку дійшов Верховний Суд, розглянувши в касаційному порядку позов фізичної особи до митниці про скасування штрафу в розмірі 8 500 гривень за користування нерозмитненим авто на Єврономер. Суть спору полягає в тому, що позивач, який є власником автомобіля з реєстраційним номером Естонії, які не знятого там з реєстрації, 26 лютого 2016 року ввіз цей автомобіль на митну територію України на підставі митної декларації з метою транзиту.
Під час судових засідань сам позивач визнав, що вказав режим "транзит" тільки для того, щоб уникнути необхідності митного оформлення автомобіля та сплати відповідних платежів. У той же час позивач не погодився з накладеним штрафом і оскаржив його в касаційному порядку, пославшись на рішення Конституційного Суду, в якому зазначено, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, що ввозяться з метою транзиту через митну територію України, не є адміністративним правопорушенням.
Верховний Суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав, що касаційна скарга підлягає задоволенню. Як випливає з оскаржуваної постанови, підставою для її прийняття стало те, що позивач в терміни, визначені Митним кодексом (для автотранспорту - 10 діб, у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб), автомобіль не вивіз з України, зате продовжує їм користуватися як транспортним засобом, митне оформлення якого не завершено, без дозволу митниці.
З огляду на висновок Конституційного суду, Верховний Суд зазначив, що в ч. 2 ст. 469 Митного кодексу чітко визначені дії, бездіяльність та умови, які кваліфікуються як правопорушення щодо товарів, митне оформлення яких не завершено.
Такий митний режим, як тимчасове ввезення, не визначений в зазначених положеннях кодексу. За даних обставин колегія суддів Касаційного адміністративного суду вважає обгрунтованою скасування штрафу, оскільки в діях позивача відсутній склад порушення митних правил, передбаченого ч. 2 ст. 469 Митного кодексу України.
Нагадуємо, Частина нардепів від Закарпаття не будуть брати участь у голосуванні по «євробляхам»
Читайте також: Україна отримала доступ до бази даних «євроблях»
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0