Важливо знати: як надати першу допомогу постраждалим у ДТП

22.02.2021 14:20 355 0
Важливо знати: як надати першу допомогу постраждалим у ДТП
На українських дорогах трапляється стільки аварій, що свідком, а у гіршому разі й учасником ДТП з постраждалими може стати фактично кожен. У такій ситуації складно не розгубитися, однак зволікання може бути фатальним. Звісно ж, перше, що може зробити будь-який випадковий свідок – викликати швидку, набравши 103. Часто його участь цим і обмежується. Кожен водій зобов’язаний знати основи надання першої медичної допомоги як самому собі, так і іншим постраждалим. Правила цього чітко прописані у інструкції МОЗ.                                                                           http://anatomia.org.ua/news NB! Аптечку в автомобілі тримають не лише для галочки. Не факт, що вона стане у нагоді тим, хто у ньому їздить, та при масштабних ДТП для надання першої допомоги іноді доводиться залучати резерви з аптечок усіх машин, які є поруч. Спочатку оцініть можливий ризик для себе та постраждалого. Зміна положення до приїзду медиків може зашкодити потерпілому. Евакуйовувати його самотужки допускається тоді, коли існує загроза життю – задимлення або загоряння автомобіля, підтікання пального, або при огляді виявляється, що людина не дихає. Тоді під час евакуації стабілізуйте голову та шию у поздовжньому положенні і забезпечте прохідність дихальних шляхів. В іншому випадку – зачекайте на приїзд екстрених служб, а допомогу за необхідності надайте в салоні авто. Підійдіть до людини таким чином, щоб їй не довелось повертати голову. Стабілізуйте шийний відділ хребта. Зручніше робити це вдвох: одна людина приводить голову з грудним відділом хребта до підголівника сидіння, інша –фіксує голову до підголівника. Алгоритм надання першої медичної допомоги:
  1. Зупиніть масивну кровотечу
При кровотечі з кінцівок використовуйте гумовий або механічний джгут, за його відсутності – широкий ремінь, хустинку. Якщо кровотеча з тулуба чи шиї, рану слід затампонувати, використавши будь-який перев’язувальний матеріал. Для невеликих поранень достатньо накласти тісну пов’язку з бинта, в тому числі еластичного.
  1. Забезпечте прохідність дихальних шляхів
Якщо постраждала людина при свідомості та розмовляє, цей крок можна оминути. Якщо вона непритомна, перевірте та за потреби очистіть дихальні шляхи негострим підручним засобом, відкривши їй рот. Голова при цьому не повинна рухатись – фіксуйте шийний відділ хребта безперервно до моменту, коли медики накладуть шийний комір.
  1. Перевірте наявність дихання
Піднесіть вухо до вуст людини та послухайте 10 секунд. За цей час у нормі відбуваються 2-4 дихальні рухи. Стежте, чи рухається грудна клітка.
  1. Перевірте наявність і частоту пульсу
Пульс перевіряють на магістральних артеріях (сонній) протягом 10 сек. Норма – 60-100 ударів за хвилину.
  1. Якщо немає ознак життя (0-1 дихальних рухів за 10 сек. та відсутній пульс на магістральних артеріях):
Впевніться у власній безпеці та евакуюйте людину з авто. Розпочніть серцево-легеневу реанімацію. Покладіть постраждалого горілиць на тверду горизонтальну поверхню. Оголіть грудну клітку, розмістіть основу долоні в її центрі. Накрийте другою долонею, захопіть пальці в замок та зробіть непрямий масаж серця. Частота – 100 натискань на хвилину, глибина – 5-6 см. Без пауз поєднуйте натискання (30 разів) та дихальні рухи (по два вдихи, кожен – не менше 5 сек.). Проводьте серцево-легеневу реанімацію доти, доки у людини з’явиться пульс та вона почне дихати, або до приїзду лікарів. Якщо пульс у нормі, але потерпілий не дихає, робіть лише штучне дихання.
  1. Захистіть постраждалого від негативної дії факторів навколишнього середовища
Передусім – від переохолодження. Найкрийте його термоковдрою на поліетиленовій основі або іншою ковдрою чи одягом. Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Теги: ДТП
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!