Вантажний корабель "Унгвар": закарпатці у трагічній історії угорського судноплавства (ФОТО)
25.12.2018 19:55
639
0
Угорське судноплавство на початку Другої світової війни зводилося в основному до перевезення вантажів у супроводі німецьких військових катерів.
Загалом, вантажні судна Угорщини заслуговують на окрему увагу, адже мали свою власну специфіку.
А які ж були ці вантажні кораблі?
У порівнянні з класичними круїзними суднами, вони дуже малі, в середньому 65-75 метрів, з відносно невеликим, близько 3-метровим зануренням, що дало можливість подорожувати по Дунаю навіть під час низьких рівнів води, у верхній частині річки.
Надбудова кораблів не могла бути занадто високою через Дунайські мости, але вони також повинні бути придатними для морських операцій, і, звичайно, розмір вантажного простору не міг бути нижче певного рівня.
Наш головний герой – судно «Унгвар» - було довжиною 76,35 метра і шириною 10 метрів. Найбільше занурення у морі було 3.10 м, корабель працював на двох дизельних двигунах Ganz-Jendrassik потужністю у 400 кінських сил, з максимальною швидкістю 10,2 миль / год.
Його вантаж міг скласти до 1167 тонн. Випробувальна поїздка відбулася 3 квітня 1941 року.
Корабель «Унгвар» дебютував в угорському судноплавстві з поганої прикмети: під час випробувальної поїздки зіткнувся з рифом, хоча без шкоди для судна.
Трагедія трапилася у першій декаді листопада 1941 року у Чорному морі поблизу міста Миколаїв.
Корабель «Унгвар» перевозив 40 вагонів з пальним та 80 вагонів з боєприпасами для німецької армії. 6 листопада судно вийшло в рейс під керівництвом капітана Лайоша Міласіна, а 9 листопада - наткнулося на підводну міну. Від вибуху здетонували і боєприпаси, що були на судні.
Очевидці трагедії, яким вдалося вижити, стверджували, що врятуватися від потужного вибуху й серйозних пошкоджень, – шансів було дуже мало.
Відтак, внаслідок вибуху потонули 2 німецькі торпедні човни, що супроводжували судно. Їхні втрати склади 28 матросів.
Корабель «Унгвар» втратив 12 осіб, серед загиблих – уродженець Виноградова – морський інженер Іштван Шонеї 1914 року народження.
Також загинув і капітан судна Лайош Міласін.
Інших членів екіпажу врятували обломки судна, за які вони трималися, поки їх не підібрало судно «Тиса».
Разом з німецькими військовими на борту було 44 осіб, з яких 19 осіб – екіпаж «Унгвару».
На згадку про трагедію, копію крилатого якорю «Унгвару» розміщено у Будапешті на Набережній Дунаю. До цієї пам’ятки приходять моряки, щоб вшанувати пам'ять загиблих.
Джерело
Нагадаємо, У потязі “Київ-Рахів” на пасажирку впала верхня полиця: потерпілу прооперували
Читайте також:Шанс на життя: в індійському місті Ченнай Дмитрик Пальок з Берегова отримає нове серце
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0