В УжНУ готуватимуть… дебатерів
17.11.2018 19:58
240
0
Підтримати активну молодь приїхав, зокрема, суддя Конституційного Суду України, професор УжНУ Василь Лемак.
Організатор проекту Uzhorod Debate School – Денис Цап – голова наукового товариства факультету міжнародних економічних відносин. Хлопець зазначив, що дебати об’єднують прогресивну молодь, а також розповів, як виникла ідея створити відповідну школу на базі альма-матер:
Історично склалося так, що дебатні осередки діяли в найпотужніших університетах України. Дебатерами, зазвичай, стають розумні люди з активною позицією. Це хороше комюніті, до якого намагаємось долучитися й ми. Наше наукове товариство взяло участь у Всеукраїнській дебатній школі та згодом – у Західноукраїнській дебатній лізі (тут обмінювалися думками спікери з потужним дебатерським досвідом). Тож на одній із нарад СНТ вирішили й у нас реалізувати цікаву ідею. До слова, ключова особливість дебатів британського парламентського формату така: учасник не знає, про що йому доведеться говорити. Це може бути економіка, філософія, юриспруденція чи інша тема. Тобі дають резолюцію та 15 хвилин на підготовку спічу тривалістю 5 хвилин. Виступ повинен бути чітко аргументованим, аби сторона, яка слухає, погодилася із запропонованою позицією й повірила в її слушність.На урочистому відкритті був і декан факультету МЕВ Микола Палінчак. Він зауважив: підрозділ працює над тим, щоб упродовж років навчання студентам надавати можливості альтернативної освіти. Дебатна школа – один із варіантів. Також очільник ФМЕВ акцентував на важливості здобування саме практичних навичок. У дебатах, за словами В.Лемака, найважливішим є вміння слухати інших. До студентів звернувся й Ігор Дір – доцент кафедри міжнародної політики факультету міжнародних економічних відносин, посол України в Швейцарії. Розповів молоді про свій шлях як дипломата, зокрема про участь у різних дискусіях. І додав:
Бажаю не просто провести в стінах УжНУ суботу як вихідний день, а скористатися можливістю й здобути нові знання та навички.Відтак учасники школи дебатів перейшли до наступних етапів. Один із них – показовий раунд ігор. Одна команда наводила аргументи, чому Україні не слід брати курс на євроінтеграцію, а опозиціонери, зрозуміло, повинні були переконати в протилежному. Узагалі на участь у школі дебатів зареєструвалися студенти різних факультетів. За словами організаторів проекту, це медичний, юридичний, математичний, хімічний, біологічний, фізичний, філологічний, історії та міжнародних відносин і факультет МЕВ. Уже невдовзі в УжНУ створять дебатний клуб, який стане осередком Федерації дебатів України. Мирослава Гараздій для Медіацентру УжНУ Нагадаємо, Закарпатські медійники у день професійного свята зіграли у футбол Читайте також: ФК «Севлюш» – володар Суперкубку з футболу (фото)
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0