Головна » Життя

В Україні призупинили виплати лікарняних та декретних. У Мінсоцполітики заявили про рейдерське захоплення Фонду соцстрахування

Фонд соціального страхування (ФСС) вимушено призупинив перерахування коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам

Про це повідомляється на сайті фонду.
Фінансування не здійснюється у зв’язку із закінченням кошторисних призначень за вказаним напрямом.

“За чинним законодавством ФСС не може перерахувати кошти за кожним з напрямків фінансування більше, ніж затверджено у бюджеті фонду на 2019 рік, прийнятим Кабінетом міністрів. У напрямку матеріального забезпечення заплановані на рік витрати були вичерпані 19 листопада. Кошти на рахунках є, але з сьогоднішнього дня ми не маємо права їх перерахувати до внесення змін до річного бюджету “, – цитує прес-служба фонду директора виконавчої дирекції Євгена Баженкова.

У ФСС нагадали, що бюджет Фонду на 2019, прийнятий Кабміном 16 січня 2019 року, передбачає загальні витрати ФСС на 2019 рік у розмірі 23,26 млрд грн, зокрема, на виплату матеріального забезпечення та соціальних послуг – 12,974 млрд грн, з яких 12,535 млрд грн на матеріальне забезпечення (допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах і допомогу на поховання).

В даний час загальна сума за заявами-розрахунками, наданим до фінансування в 2019 році з урахуванням заборгованості на початок року, становить 13,573 млрд грн, що перевищує кошторисні призначення на рік за відповідною статтею витрат на 1,038 млрд грн.

Фактично виплати зупинені через бюрократичні причин”, – заявив Баженков. Він повідомив, що ФСС веде переговори з Мінсоцполітики, яке, як орган державного нагляду за фондом, може за погодженням з Мінфіном подати проект внесення відповідних змін на затвердження Кабміну.

Проект змін напрацьований, сподіваюся, Міністерство соціальної політики найближчим часом його подасть. Як тільки уряд прийме зміни, виплати будуть відновлені” – зазначив Євген Баженков.

При цьому Міністерство соціальної політики сьогодні вранці заявило про можливу спробу рейдерського захоплення Фонду соціального страхування. Про це повідомляється на сайті Мінсоцполітики.

“Міністерство соціальної політики України стурбоване можливою спробою рейдерського захоплення Фонду соціального страхування України“, – заявив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль.

Він вважає, що ситуація, яка зараз відбувається в Фонді соціального страхування схожа на рейдерське захоплення. “Відповідні дії відбуваються Євгеном Баженкова, фігурантом кримінальної справи за незаконні дії з майном Фонду за сприяння державного реєстратора, який незаконно в ЄДР (Єдиному державному реєстрі юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань) вказав Баженкова керівником виконавчого Фонду соціального страхування. Незважаючи на те , що повноваження щодо відновлення або звільнення директорів виконавчого Фонду належать Правлінню Фонду соціального страхування “, – сказано в повідомленні.

“Мінсоцполітики вважає такі дії реєстратора неприпустимими і звернулося зі скаргою до Мін’юсту з позицією скасувати реєстрацію, і направило лист виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, в якому зазначено, що всі дії, прийняті Баженковим до моменту його законного відновлення на посаді, будуть вважатися перевищенням повноважень і підлягають скасуванню в порядку, передбаченому законом України “, – повідомив Коваль.

Джерело

Нагадуємо, Спецоперація на Закарпатті: вилучено амфетамін, 5 кілограм маріхуани та комп`ютерне обладнання

 

Читайте також:  Вода, газ, електрика: вичерпно про те, хто ж має платити за періодичну повірку квартирних лічильників

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...