В Україні майже на півроку "зафіксують" ціну на газ - 6600 за 1000 м³
Водночас у Міністерстві зауважують, що тариф на газ формується з оптової ціни (Нафтогаз України), націнки постачальника, тарифу на розподіл та тарифу на транспортування. На все це нараховується ПДВ.
"Інакше кажучи, при виборі гарантованої ціни, вартість газу у вашій платіжці дорівнюватиме гарантованій оптовій ціні від Нафтогазу 6600 з ПДВ + тариф на транспортування з ПДВ (у кожному регіоні свій) + тариф на розподіл з ПДВ (у кожній області свій) + націнка постачальника з ПДВ (теж різна). Щодо кінцевої вартості газу для домогосподарства, то вона залежатиме від тарифів на транспортування, які встановлює НКРЕКП і щодо яких планує переглянути принцип розрахунку з 1 січня 2020 року. Відповідно до чинних станом на листопад тарифів вартість газу на квартал для кінцевого споживача в середньому може становити близько 8 тис. грн за тисячу кубометрів. Остаточна вартість на газ корегуватиметься в залежності від ціни на розподіл і транспортування газу, яка є різною у кожному регіоні. Уряд гарантує лише фіксовану оптову ціну від Нафтогазу – 6600 з ПДВ. Це на 12% нижче ніжбуло у першому кварталі 2019 року", - інформують у відомстві.
При цьому, за інформацією Міненергетики, українці можуть обрати між гарантованою і ринковою ціною.Зокрема, повідомляється, що в усіх, без винятку, споживачів є вибір: залишитися в програмі чи вийти з неї і відмовитися від гарантованої квартальної ціни. Ті, хто готовий ризикувати і купувати газ за щомісячною ціною, можуть відмовитися від гарантованої ціни з 1 до 24 грудня. Для цього слід звернутися до газопостачальної компанії свого регіону, яка запропонує зручний алгоритм виходу з програми для своїх клієнтів.
Втім, у разі зростання ринкових цін не буде можливості повернутися до квартальної ціни, якщо ви від неї відмовилися. Водночас, якщо ринкова ціна у січні буде нижчою, ніж гарантована, споживач не зможе відмовитись від квартальної, адже рішення щодо відмови необхідно прийняти до 24 грудня. Це принцип форвардних контрактів, які працюють на вільних ринках в усьому світі.
Тариф на транспортування газу може зрости, навіть у два рази Цього року в України закінчується договір про транзит газу, переговори про підписання нового контракту тривають дотепер. Якщо Україна не підпише новий контракт, на вартість ціни на газ будуть впливати неекономічні фактори, що може суттєво вплинути на кінцеву ціну. За прогнозами Нафтогазу, у разі відсутності транзиту з 1 січня 2020 року ціни на природний газ можуть досягти 10 751 грн за тисячу кубометрів без урахування ПВД та тарифів на транспортування і розподіл. Роз’яснили також і чому ціна на транспортування зросте. Бо НКРЕКП рахує тариф на транспортування за умов, коли немає замовлених обсягів транспортування. Якщо б Газпром замовив обсяги транспортування і всі витрати поділили б на обсяги транспортувнаня, то тариф би не виріс, зазначають у Міністерстві. Разом із цим зауважимо, що гарантована ціна на газ буде діяти як для постачання газу побутовим споживачам, так і для виробників теплової енергії. З 1 січня 2020 року і до кінця опалювального сезону всі домогосподарства і виробники тепла автоматично будуть отримувати газ за гарантованою ціною. Для цього споживачам не потрібно робити жодних дій, підписувати додаткові угоди або здійснювати передоплату. Слід також згадати і про пропозицію «Газовий запас». Ті, хто скористався можливістю запастися газом наперед можуть використовувати передплачені обсяги газового запасу до 31 березня 2020 року включно. Гроші за передплачений, але не використаний обсяг повернуться споживачу на його рахунок в повному обсязі після 1 квітня 2020 року. Також зазначимо, що, за інформацією ТОВ "Закарпатгаз Збут" до 24 грудня закарпатці можуть визначитися, який газ отримувати: гарантований чи за ціною, яка визначається щомісячно. На перший квартал та квітень 2020 року гарантована ціна збігається з місячною ціною на січень 2020 року і становить 6765 грн за тисячу м³. Але вказана ціна не включає вартість транспортування та доставки газу. Відмовитись від гарантованої ціни і отримувати газ за ціною, яка визначається щомісячно, закарпатці можуть особисто подавши до 24 грудня 2019 року відповідну заяву в Центрах обслуговування клієнтів або онлайн в "Особистому кабінеті" на сайті 104.ua.Підготувала Саша Клімова
Нагадуємо, Кабмін заборонив розміщувати гральні автомати, під виглядом державних лотерей Читайте також: Жила в приватному будинку: у Синевирській поляні з’явилася левиця (ФОТО)
Коментарі - 0