В Мукачеві відкрили виставку робіт Адальберта Ерделі (ФОТО)

16.09.2021 19:39 441 0
В Мукачеві відкрили виставку робіт Адальберта Ерделі (ФОТО)

В Угорському домі ім. Мігая Мункачі 16 вересня презентували виставку графіки, рисунку та письма видатного закарпатського художника Адальберта Ерделі.

На виставці можна побачити малюнки Ерделі періоду навчання в Будапештській академії мистецтв, карикатури та рукописи філософських творів, які писав митець. Одним з цікавих експонатів для тих, хто цікавиться біографією Ерделі, є членський квиток, який свідчить про те, що закарпатець належав до німецької спілки художників.

Як зауважив доцент Закарпатської академії мистецтв, художник Аттіла Коприва, персональної виставки Адальберта Ерделі ще ніколи не було в Мукачеві, тому для міста це велика честь. Втім, у 1920-х Адальберт Ерделі і Йосип Бокшай були членами Мукачівського клубу митців і систематично виставляли свої твори у цьому товаристві.

«Рисунок – це хребет мистецтва. Без рисунка нема ні живопису, ні декоративно-прикладного мистецтва. І тут ми бачимо явно, що ця людина мала глибокі знання в рисунку, в графіці, наскільки він легко володів лінією, плямою», – наголосив Коприва.

Угорськомовній частині аудиторії вдасться відкрити Ерделі не лише як графіка. Аттіла Коприва розповів майже неймовірну історію про те, як ранні філософські твори і карикатури Ерделі цієї весни випадково знайшли у батьківському будинку художника у коробці з написом «ялинкові прикраси».

Представлені на виставці роботи планують передати у меморіальний будинок Адальберта Ерделі, який повинен відкритися у батьківському домі митця, де наразі ведеться реконструкція. 

Читайте також:

Теги: Мистецтво
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...