"Літераторів і митців удостоєно п’ятьох видів премій: у галузі літератури – премії ім.Ф.Потушняка, в галузі музичного і виконавського мистецтва – ім.Д.Задора, в галузі театрального мистецтва – ім.братів Шерегіїв, у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – ім.Й.Бокшая і А.Ерделі і вперше – в галузі хореографічного мистецтва – премії ім.Клари Балог. Крім цього, Геннадій Москаль нагородив Почесною грамотою Закарпатської ОДА відому мисткиню краю, члена Спілки художників України Вікторію Манайло-Приходько, виставка творів якої відкрилася в атріумі", - йдеться у повідомленні.
Загалом високі нагороди отримали 24 лауреати в 21 номінації, а саме:
- Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені Федора Потушняка у галузі літератури за 2018 рік:
у жанрі „проза” – Федака Сергій Дмитрович, письменник, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за книгу „Ковчег над Ужем”.
у жанрі „поезія” – Панчук Надія Михайлівна, письменниця, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за збірку поезій „Колодязь часу”.
у жанрі „драматургія” – Кешеля Дмитро Михайлович, письменник, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, заслужений журналіст України, за п’єсу „Дванадцять місяців – гуцулів”.
у жанрі „література для дітей” – Гаврош Олександр Дюлович, письменник, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за книгу „Закохані казки”.
у жанрі „літературознавча праця” – Хланта Іван Васильович, провідний методисті комунального закладу „Обласний організаційно-методичний центр культури” Закарпатської обласної ради; заслужений діяч мистецтв України, за книгу „Відлуння літературного Закарпаття”.
у жанрі „художній переклад” – Галина Малик (Курій Галина Миколаївна), письменниця, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за переклад українською мовою роману словацького письменника Міхала Гворецького „Троль”.
- Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за 2018 рік:
у номінації «живопис» – Ковач Павло Павлович, художник – живописець, член Національної спілки художників України, за твір «Холодний вітер nord vest»;
у номінації «графіка» – Малеш Маріанна Петрівна, художник – графік, член Національної спілки художників України за твір «Композиція за мотивами вірша В.Сосюри «Бабине літо»;
у номінації «скульптура» – Тромпак Елеонора В’ячеславівна, художник
– скульптор, викладач малюнку та історії мистецтв ТОВ Комп’ютерна академія «ШАГ» Закарпаття за скульптурний твір «Despite»;
у номінації «монументальне мистецтво» – Балог Андріан Степанович – скульптор, заслужений художник України за пам’ятник Адальберту Ерделі в селі Климовиця Іршавського району;
у номінації «декоративно-прикладне мистецтво» – Дерда Олена Геннадіївна, художник-прикладник, викладач фахових дисциплін Закарпатської академії мистецтв за твір «Ноктюрн для маленького міста»;
у номінації «мистецтвознавча праця» – Приймич Михайло Васильович, кандидат мистецтвознавства, доцент завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв, член Національної спілки художників України за монографію «Церковне професійне малярство Закарпаття».
- Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв у галузі театрального мистецтва за 2018 рік:
у номінації «режисерсько – постановочна група» – режисерсько-постановочна група Мукачівського драматичного театру у складі: режисер – постановник Крилівець Юрій Григорович, художник – постановник Шітік Віра Петрівна, сценограф і художник по костюмах Баранов Іван Васильович за виставу «Тев̕ є – молочник» Григорія Горіна за мотивами творів Шолом Алейхема;
у номінації «актор (за найкраще втілення сценічного образу)» – Дзуринець Рудольф Рудольфович, актор комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично – драматичний театр імені братів Юрія – Августина та Євгена Шерегіїв» Закарпатської обласної ради за роль Ганса Кіфера у виставі «Краще залишайся мертвим» за п’єсою Карла Ветлінгера;
у номінації «актриса (за найкраще втілення сценічного образу)» – Волковська–Москалик Лариса Володимирівна, актриса комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично – драматичний театр імені братів Юрія – Августина та Євгена Шерегіїв» Закарпатської обласної ради за роль Ази у виставі «Крок від любові» за п’єсою М. Старицького «Циганка Аза»;
у номінації «актор/актриса (за найкраще втілення сценічного образу у виставі для дітей)» – Григор’єва Елла Корнелівна, заслужена артистка України, актриса комунального закладу «Закарпатський академічний обласний театр ляльок» Закарпатської обласної ради за роль Зайця у виставі «Трям! Привіт» за п’єсою С. Козлова;
у номінації «критик – театрознавець» – Федака Сергій Дмитрович, доктор історичних наук за книгу театральних рецензій «Театр Закарпаття на порозі ХХІ ст.».
- Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені Клари Балог у галузі хореографічного мистецтва за 2018 рік:
у номінації «балетмейстер» – Шютів Михайло Андрійович, викладач – методист циклової комісії хореографічних дисциплін комунального вищого навчального закладу «Ужгородський коледж культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради, заслужений працівник культури України.
у номінації «хореографічний колектив» – танцювальна група комунального закладу культури «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» Закарпатської обласної ради (директор-художній керівник Петій-Потапчук Наталія Йосипівна, заслужений працівник культури України).
5.Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені Дезидерія Задора у галузі музичного та виконавського мистецтва за 2018 рік:
у номінації «композитор» – Гайдук Василь Михайлович, викладач комунального вищого навчального закладу „Ужгородський музичний коледж імені Д. Є. Задора” Закарпатської обласної ради, заслужений діяч мистецтв України за хорові твори „Мій рідний край”.
у номінації «музикознавець» – Волонтир Оксана Романівна, викладач – методист Мукачівської хорової школи, хормейстер хору хлопчиків та юнаків за навчальний посібник-практикум «Співає дитячий хор» та
Волонтир Володимир Ілліч – директор Мукачівської хорової школи, художній керівник і диригент хору хлопчиків і юнаків, заслужений діяч мистецтв України за навчальний посібник-практикум «Співає дитячий хор».
Коментарі - 0