Ужгород 1962 року: коли "з'явився" фонтан посеред Театральної площі та чому його прибрали? (ФОТО)

10.12.2018 09:50 3270 0
Ужгород 1962 року: коли "з'явився" фонтан посеред Театральної площі та чому його прибрали? (ФОТО)
У соцмережі "Фейсбук" користувачка Анна Пащук у спільноті Ужгород, оприлюднила світлини міста Ужгород 1962 року. У той час, посеред Театральної площі, знаходився фонтан‎.  Довідка: Науковець Милослав Гошовський проживає на Театральній від самого народження. Він пригадує, як дітьми вони з друзями завжди каталися біля того фонтану на велосипедах.
"Мені здається, фонтан змонтували на початку 60-х. Пам'ятаю, його дуже урочисто відкривали, бо він, наче, був першим у місті. Мені він здавався красивим, особливо вночі, коли підсвічувався. Але нормально він працював всього кілька років. Першою, здається, зникла підсвітка, а потім і вода. Фонтан довго стояв пусткою, лише під час дощів заповнювався водою, та так, що потім вона виливалася через краї, і вся Театральна була в калюжах. Мощення, до речі, тоді на площі замінили асфальтом".
Колишній мер Ужгорода Степан Дьолог, котрий керував містом з 1970-го по 1979-й, згадує, що фонтан на Театральній з'явився ще до його роботи у виконкомі.
"На стіні будинку поруч міська влада зробила дошку пошани, там висіли фотографії кращих трудівників Ужгорода. Сам фонтан на початку 70-х вже не працював. Наскільки пам'ятаю, через те, що робітники під час укріплення підземних приміщень ресторану "Над Ужем" пошкодили комунікації. Вода постійно зникала, тому міською владою було прийняте рішення перенести фонтан на територію Комсомольського парку. Однак і там його чомусь не змонтували".
Іншим варіантом історії зникнення фонтану з Театральної поділився архітектор Володимир Лезу, котрий з 1975 року працював в міському управлінні архітектури.
"Я чув, що на початку 70-х до Ужгорода приїхала міністр культури СРСР Катерина Фурцева. Під час екскурсії містом вона побачила фонтан на Театральній і зробила зауваження, мовляв, як добре Ужгороду: і річка поруч, і фонтан. Ці слова керівництвом міста були сприйняті, як натяк на марнотратство, тож фонтан вирішили демонтувати. Потім бетонна чаша ще довго валялася у парку (тому, що нині Боздоський), а згодом зникла. Мушу сказати, що мені той фонтан і так не надто подобався. Він був класичним сталінським, таких по всьому Союзу було тисячі.
Нагадуємо: Про стан забрудення повітря міста Ужгород (ДІАГРАМА) Читайте також: Мукачівський кінотеатр “Перемога”: як виглядала історична будівля в 30-х роках?

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!