Унікальна операція: на Закарпатті оперували на відкритому серці (ВІДЕО)

07.09.2021 22:51 252 0
Унікальна операція: на Закарпатті оперували на відкритому серці (ВІДЕО)

Спільну операцію на відкритому серці провели 6 вересня нейро та кардіохірурги в Закарпатському обласному клінічному центрі кардіології та кардіохірургії.

Як повідомляє "Суспільне Закарпаття", таку операцію на Закарпатті провели вперше. Тривала операція близько 9 годин.


"Робимо наше втручання на сонній артерії, забираємо бляшку й потім, після того, пацієнта підключають до апарату штучного кругообігу, коли вже ризик виникнення інсульту буде мінімальний, кардіохірурги проводять свій етап оперативного втручання. Ми розрізаємо артерію, ставимо затискачі, видаляємо бляшку з середини артерії, а потім її зашиваємо. Тобто сонна артерія залишається цілою ззовні і зсередини", — розповів нейрохірург Андрій Смоланка.Після цього, роблять операцію на відкритому серці кардіохірурги.


"В англомовній традиції це називається "bypass", тобто обхід уражених частин судин серця за допомогою додаткових шляхів. У цьому випадку це будуть внутрішньо-грудна артерія та вени з нижньої кінцівки, які пришиваються до аорти та далі за ураженою ділянкою судини серця. Таким чином ми можемо забезпечити повноцінний кровотік по всіх судинах серця в обхід уражених ділянок", — сказав кардіохірург Павло Лукач.Лікарка-нейрохірургиня Ольга Герасименко додає, що під час операції також стежать за станом головного мозку пацієнта."Нам необхідно контролювати саме стан мозку в той час, коли в нас немає цього кровопостачання. Таким чином, якщо, наприклад, у нас будуть змінюватися наші показники хірург буде змінювати безпосередньо свою тактику й таким способом збереже пацієнту якісне функціональне життя в майбутньому", — розповіла Ольга Герасименко.
 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...