Україною шириться "Дельта": у МОЗ пояснили, як діагностується небезпечний штам коронавірусу
В Україні на рівні Центру громадського здоров'я МОЗ є дві тисячі тестсистем на виявлення штаму "Дельта". Невдовзі їх розвезуть у регіони.
Про це повідомили у пресслужбі МОЗ в коментарі "Новини.LIVE".
Як пояснили у МОЗ, проводити підтверджуючі дослідження щодо визначення генотипів циркулюючих варіантів вірусу SARS-CoV-2, за наявності реагентів. Зокрема, проводити дослідження на виявлення "Дельти" можуть у лабораторіях таких установ:
- Інституті молекулярної біології і генетики НАН України (ІМБГ);
- ДУ "Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського Національної Академії медичних наук України".
- Приватні лабораторії, які мають секвенатор.
- Водночас, лабораторія ЦГЗ МОЗ отримує відповідні зразки з обласних лабораторій. Методом скринінгу там визначають, які із них мають спільну мутацію у спайковому білку N501Y. Такі зразки Центр громадського здоров'я щотижнево передає до регіональних референс-лабораторій, визначених ВООЗ.
Щодо ПЛР-тестів, то вони визначають лише факт захворювання коронавірусом. Специфічні ПЛР тест-системи, які визначають конкретний штам COVID-19, є другим етапом діагностики, коли вже підтверджено сам факт хвороби.
Як відомо, 24 липня стало відомо про три випадки захворювання штамом коронавірусу "Дельта" у Львівській області.
А кількома днями раніше шість випадків індійського штаму коронавірусу, відомого як "Дельта", зафіксували первинним тестуванням в Олександрівській лікарні Києва. Діагностували цю мутацію в людей різного віку - від 21 до 73 років.
Коментарі - 0