Українців планують перевіряти на детекторі брехні при прийомі на роботу

18.10.2018 08:35 267 0
Українців планують перевіряти на детекторі брехні при прийомі на роботу
Послугами поліграфологів сьогодні користуються не тільки приватні компанії, але і держструктури. Деякі з них навіть закуповують власні поліграфи і навчають перевіркам персонал. Так, наприклад, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) використовує поліграф при наборі кадрів з моменту створення відомства. Проводили масові перевірки своїх співробітників і в МВС. А зараз цим питанням спантеличені в Центрі забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ. Так, згідно з оприлюдненою в системі ProZorro інформації, на початку жовтня Центр оголосив тендер на закупівлю двох комплектів поліграфів. Витратити на них в Міноборони планують більше півмільйона гривень. Днями філія «Центр сервісного забезпечення «Укрзалізниці», слідом за придбанням поліграфа вже вдруге замовила навчання поліграфолога для роботи з пристроями. А в кінці минулого року детектором брехні обзавелися в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз Мін’юсту України, який за 82 тис. грн купив собі український апарат «Рубікон». За словами експертів, поліграфи дозволяють визначити достовірність даних, які здобувач вказує в резюме або анкеті, чи не приховує він причини звільнення з попереднього місця роботи, кримінальне минуле. З’ясувати факти злодійства, зливу конфіденційної корпоративної інформації, пристрасть до азартних ігор, алкоголю і багато іншого, що кандидат побажав би приховати. Найчастіше поліграфом користуються представники крупного і середнього бізнесу. В першу чергу таку перевірку проходять кандидати на матеріально-відповідальні посади: фінансисти, бухгалтери, топ-менеджери. Причому стосується це не тільки кандидатів на управлінські посади з високими зарплатами, а й тих, хто претендує на невеликі і середні позиції.
«Поліграф активно використовують при прийомі на роботу в фінансові структури, банки, страхові компанії. Тобто там, де є робота з грошима, особливо на касах. Також поліграф використовують, в тому числі, для перевірки продавців в роздрібних мережах», – розповіла директор HR-провайдера Smart Solutions Тетяна Микитович.
За її словами, питання, які задають на детекторі, можуть бути дуже різні, але в основному перевіряють відношення до грошей, відкатів, хабарів і крадіжок. Заборонено питати про релігію і політику. Як кажуть експерти питання, які задають кандидатам - не відносяться до особистого життя, а зачіпають лише професійну діяльність. Нагадуємо: В Ужгороді, після майже 11 років слідства, двох вбивць засудженно до довічного позбавлення волі Читайте також: Масове вбивство людей у коледжі в Керчі: з’явилося відео зсередини закладу у момент стрілянини

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!