Українські історики розкопали артефакти часів Ярослава Мудрого (ФОТО)

15.08.2018 20:50 28 0
Українські історики розкопали артефакти часів Ярослава Мудрого (ФОТО)
Нещодавно в українському Чернігові археологи розкопали залишки споруд і останки загиблих періоду князівських міжусобиць. Розкопки проходили на місці майбутньої прибудови до Чернігівської музичної школи № 1 ім. Вільконського. Про це повідомила кандидат історичних наук, доцент інституту історії, етнології та правознавства Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Р. Шевченко Олена Черненко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook. Відзначається, що древні артефакти виявили під час проведення охоронних археологічних досліджень. Археологи розкопали речовий інвентар, залишки згорілих споруд і кілька скелетів. Примітно, що знахідки відносяться до періоду княжих війн-міжусобиць часів Ярослава Мудрого. Так, українські історики знайшли в результаті розкопок кілька вантажив і прясла, ножі і уламки скляних браслетів.                
"Найцікавіші знахідки (підвіска із зображенням святого воїна, хрестик, металеві та скляні кільця тощо) відбуваються зі згорілих будівель кінця ХІІ - початку ХІІІ століття. Останки загиблих людей і знайдені там же наконечники стріл дозволяють засвідчити, що пожежа сталася в результаті військового конфлікту. Скоріше всього, це була одна з відомих із літописів князівських міжусобиць", - припустила Черненко.
У свою чергу, фахівці вважають, що знахідки допоможуть краще вивчити період між Х і ХІІІ ст. Нагадаємо, На Ужі гостює червонокнижний чорний лелека (ВІДЕО)  
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...