Угорщина скуповує землю та споруди на території Словаччини: у словацькому уряді виник конфлікт

15.10.2021 15:09 908 0
Угорщина скуповує землю та споруди на території Словаччини: у словацькому уряді виник конфлікт

Після того, як Угорщина придбала орні землі та будівлі у Кошицькому краї, МЗС Словаччини ініціювало зміни до процедури придбання нерухомості на території країни іноземними державами. 

З 15 жовтня кадастрові служби будуть зобов’язані інформувати про операції з нерухомістю, які проводитимуть інші країни, відповідні органи Словаччини, зокрема й Міністерство закордонних справ. 

Під час візиту міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто до Братислави його словацький колега Петер Корчок зауважив, що для хороших відносин важлива поінформованість, щоб не дізнаватися про певні кроки з мас-медіа:

«Я згадував, наприклад, про купівлю будівель Угорщиною в Кошицях або спеціальний фонд для купівлі землі в країнах Центральної Європи. Однак важливо, щоб ми також усунули деякі проблеми у себе, щоб у майбутньому такі кроки іноземних держав не ставили нас перед фактом».

Віце-прем’єр-міністр, міністр фінансів Словаччини Ігор Матович вважає, що очільнику словацького МЗС варто вирішувати суперечки з Угорщиною у більш дипломатичний спосіб. За словами Матовича, він розмовляв про інвестиції угорського уряду в південні регіони Словаччини з прем’єром Угорщини Віктором Орбаном та міністром закордонних справ Петером Сіярто. Матович нагадав, що у минулому місцева влада мало інвестувала в південні регіони Словаччини.

«Я думаю, якщо Віктор Орбан приєднається, то допомога буде ще інтенсивнішою», – сподівається міністр фінансів.

Угорський уряд вирішив створити Фонд приватного капіталу для придбання орних земель у Центральній та Східній Європі, щоб закласти основи для міжнародного розширення угорських агрохолдингів. Завдяки йому фермери з Угорщини отримають змогу купувати родючі землі у Словаччині та інших країнах Східної Європи за державний кошт. Уряд планує вкласти в цей фонд до 400 млн євро.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...