У зеленій зоні в самому центрі Мукачева розпочали будівництво (ФОТО)

04.08.2018 16:36 50 0
У зеленій зоні в самому центрі Мукачева розпочали будівництво (ФОТО)
Слід зазначити, що днями, в соцмережі Фейсбук з’явилася неоднозначна публікація, яка викликала чималий резонанс серед містян.
Річ у тім, що в коментарях до згаданої публікації  окремі дописувачі озвучили твердження про те, що в містян, нібито, "з-під носу крадуть землю", йшлося і про черговий "дерибан" та, начебто, "незаконні" дії у сквер-парку поруч комплексу "Венеція".
Відтак, "Перший" вирішив розібратися, що саме відбувається у сквер-парку на набережній, а також на яких підставах та умовах розпочали будівельну діяльність.
Найперше, слід зазначити, що на майданчику, про який йдеться, розміщено інформаційні таблички, які вказують на те, що на цьому місці буде облаштовано дитячий майданчик для мешканців міста. Водночас зазначається, що відповідне рішення було затверджено під час сесії міськради, а земельна ділянка, на якій вестимуться роботи, належить громаді міста Мукачево.
І це насправді так. Згідно з рішенням 37 сесії Мукачівської міської ради  7-го скликання від 22.02.2018 року № 969 ГО "Закарпаття-Спорт" надано згоду на облаштування спортивного та дитячого майданчиків для активного відпочинку мешканців міста в сквері ім. Рауля Валленберга в м. Мукачеві на земельній ділянці комунальної власності орієнтовною загальною площею 1200 кв. м.
За детальними роз’ясненнями, щодо цього рішення, ми звернулися до члена постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та земельних відносин Юрія Кравчука. За його словами ні про який "дерибан" у сквер парку не йдеться взагалі, а власне реалізація даного проекту знаходиться під контролем як управління комунальної власності та архітектури, так і ряду депутатів, а також активістів.
"Маю зауважити на тому, що, під час розгляду цього питання депутатською комісією, мною було піднято питання щодо того, чи зможе ГО, після виконання згаданих робіт з облаштування скверу, якимось чином претендувати чи то заволодіти цією земельною ділянкою. На що я отримав вичерпну відповідь, підтверджену законодавчими аргументами: "однозначно – ні". Кому цікаво, то можуть переглянути відповідні  протоколи наших засідань ,зокрема №30 від 16 лютого, а також 20 лютого та  21 лютого 2018 року. Також, під час розгляду, ми, члени комісії, також врахували і неприбутковий статус заявника, а також те, що громадська організація бере на себе всі витрати, пов’язані із облаштуванням спортивного та дитячого майданчиків та забезпечує безкоштовний вільний доступ до зазначених об’єктів усіх бажаючих. Крім того, ГО  "Закарпаття-Спорт" в процесі облаштування та експлуатації спортивного та дитячого майданчиків зобовязані забезпечити дотримання санітарних норм та безпеки на відповідній території, а також інших вимог чинного законодавства. Користування земельною ділянкою здійснюється на умовах безоплатного сервітуту", - розповів у коментарі для "Першого" Юрій Кравчук.
Також, ситуацію для нашого видання прокоментували і, власне, меценати, виконавці робіт – ГО "Закарпаття-Спорт". Як зазначили самі благодійники, окрім дитячого майданчика тут облаштують і критий спортивний майданчик, яким також матимуть змогу користуватись усі бажаючі. Мають намір також встановити і пост охорони та належне освітлення, щоб облаштовану територію не нищили вандали. Крім того, меценати беруть на себе зобов’язання щодо оплати праці спортивних тренерів, які займатимуться з містянами та охороних послуг на цій ділянці.
"Дивно, що окремі містяни подібним чином реагують на нашу ініціативу. Та, річ навіть не в тім. Перед тим, як звернутись з цією ініціативою до міської влади, ми неодноразово обговорювали це питання і з представниками спортивної спільноти міста, тренерами, і з активістами. Звернулися тільки тоді, коли узгодили всі питання і отримали згоду, адже маємо можливість і хочемо зробити щось корисне для громади міста. А тим, хто у всьому бачить "зраду", можемо запропонувати віддати їм цю ініціативу для реалізації і подальшої підтримки функціонування та охорони і збереження", - кажуть благодійники.
Водночас, маємо зазначити, що в цьому ж сквері вже невдовзі розпочнуться роботи з втілення проекту-переможця в рамках Бюджету громадських ініціатив (БГІ). Йдеться про облаштування Мультиспортивних майданчиків та якісної відпочинкової зони для містян ініціативної групи "Сусіди". Тож, ситуацію в парку прокоментували й активісти.
"Не слід плутати реалізацію нашого проекту БГІ з облаштуванням дитячого та спорт майданчиків благодійниками. Це різні проекти, втім, погоджені в тому числі й з нашою ініціативною групою. Вони, ніби доповнюватимуть один одного в загальній картині нашого парку. Тож сподіваємось, що марення про "дерибан", "крадуть землю" та "нас обманули" містяни, які менш обізнані щодо реалізації цих проектів, не сприйматимуть всерйоз. Парку бути!", - зауважили "Сусіди".
Варто також зазначити, що раніше саме поруч цього місця молодь Мукачева не ховаючись збиралась задля розпиття алкогольних напоїв, вживання заборонених речовин та  іще бозна чого. Про шокуюче дозвілля мукачівської молоді ми вже писали раніше у матеріалі Горілка, коньяк, пиво – згубне дозвілля підлітків та молоді в центрі Мукачева (+ФОТО)
Наразі, подібні "тусовки" тут припинилися, що підтверджують і численні місцеві мешканці. В цьому куточку парку прибрали, встановили належне освітлення та розпочали роботи з облаштування.
Втім, будівництво обох майданчиків наразі обмежують технічні обставини. Під цією ділянкою у сквер-парку розташовуються старі газові комунікації. Відтак, допоки спеціалісти працюють над тим, яким чином вирішити технічні моменти, облаштування скверу втілюватимуть у життя поступово, а розпочнуть облаштування із дитячого майданчика.
Автор: САША КЛІМОВА

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...