У ВР зареєстровано проект Постанови про скасування рішення ради щодо Закону «Про повну загальну середню освіту»
27.01.2020 19:22
232
0
16 січня 2020 року монобільшість Верховної Ради України від партії «Слуга народу» і депутати та фракції, що приєдналися до нього, розтоптали права людини в Україні. Ухваливши антиконституційний Закон «Про повну загальну середню освіту», вони офіційно розділили українських громадян на «сорти», закріпили мовну і культурну дискримінацію росіян і російськомовних громадян. Якщо цей закон вступить в силу, в Україні ксенофобія утвердиться як державна ідеологія, і нашу країну викреслять з числа цивілізованих держав.
Конституція України (ст. 10, 11, 22, 24, 53) декларує неприпустимість мовної дискримінації, гарантує мільйонам російськомовних громадян України право на вільне використання і розвиток російської мови в Україні, отримання освіти рідною мовою, закріплює розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Всупереч прямим нормам Конституції, прийнятий парламентом закон позбавляє цього права українських громадян.
Стаття 5 Закону «Про повну загальну середню освіту» вводить норми мовної дискримінації для російськомовних дітей. Наприклад, при навчанні дітей національних меншин, чиї мови є офіційними мовами Європейського Союзу, в 5-му класі допускається навчання державною мовою в обсязі 20%, для російськомовних дітей цей показник у тому ж 5-му класі встановлено на рівні 80%. Нинішня влада, порушуючи Конституцію України, визначає, що у російськомовного п'ятикласника в чотири рази менше конституційних прав, ніж у його однолітка, який розмовляє однією з мов ЄС.
327 голосів «ЗА» Закон «Про повну загальну середню освіту» свідчать про рідкісну одностайності влади і так званої опозиції. Об'єднавчим фактором для депутатів зі «Слуги народу», «ЄС» і «Батьківщини» стала русофобська позиція.
Ухвалений закон суперечить висновкам Венеціанської комісії, яка у грудні 2019 року, розкритикувавши «мовний закон» Порошенка-Парубія, дала чіткі рекомендації: переглянути положення, що передбачають «диференційоване поводження з мовами корінних народів, мовами національних меншин, які є офіційними мовами ЄС, і мовами національних меншин, які не є офіційними мовами ЄС». Однак, незважаючи на запевнення мовного омбудсмена, що до рекомендацій Комісії прислухаються, Верховна Рада прийняла черговий націоналістичний закон, який розділив українських дітей на «сорти».
Про жоден баланс мовної політики не йдеться. Нинішня влада в дусі своїх попередників продовжує розколювати країну. Всі слова про відсутність гонінь на російську мову перетворюються на порожній звук. Заяви влади про бажання «об'єднати країну» - цинічна брехня.
ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ вимагає від Президента України Володимира Зеленського згадати про свої обов'язки гаранта Конституції, передвиборчі обіцянки, які він дав людям, і міжнародно-правові зобов'язання Української держави. Президент повинен скористатися правом вето щодо Закону «Про повну загальну середню освіту».
Ми закликаємо Європейську комісію за демократію через право, інші міжнародні правозахисні організації дати свою оцінку ухваленому закону. Ми впевнені, що реакція міжнародного демократичного співтовариства допоможе національним громадам відстояти право на самобутність і культурний розвиток.
Народні депутати – члени фракції «ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ» зареєстрували у ВР України проект Постанови №0901-II про скасування рішення ВР України від 16.01.2020 року про прийняття у другому читанні і в цілому як Закону України проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту ».
ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ домагатиметься скасування всіх дискримінаційних «мовних» норм, спрямованих на приниження і дискримінацію українських громадян, розкол українського суспільства і знищення культурного різноманіття нашої країни.
Нагадуємо, Півмільйона $ за нирку: закарпатцям пропонують стати донорами
Читайте також: Молодим – дорогу, а старим – контракт: як працюватимуть вчителі середніх шкіл за новим законом
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0