У військовому лісі на Мукачівщині зацвіли моторошні гриби-смердючки Anthurus archeri (ФОТО)
19.06.2018 12:29
1052
0
Цей гриб відноситься до родини решіточникових і в Україні значиться, як зникаючий, а відтак, занесений до Червоної книги. Належить до так званих грибівквітів.
Пальці диявола можна побачити у широколистяних та мішаних лісах з бука, граба, дуба, ясена, сосни, видів клена та верби тощо. Втім, зустрічається чимдалі рідше.
Квітохвісник Арчера здатний змінювати свій вигляд. Початковий його стан - форма яйця діаметром близько 5 см. У цей період його легко сплутати з блідою поганкою або якоюсь інопланетною істотою.
«Пальці диявола» мають багатошарову структуру: слизова желеподібна оболонка; ядро (рецептакул і шар спор).
У період цвітіння (з серпня по жовтень включно) оболонка яйця лопається і випускає назовні не більше 8 пелюсток, вершинки яких зрослися воєдино. Їх довжина - до 10 см. Незабаром пелюстки поділяються і стають схожими на щупальця восьминога.
Усередині вони нагадують пористу губку. Пелюстки досить ламкі, покриті темними плямами і спорами, яким властивий огидний запах. Остаточна форма - зірка (або квітка) діаметром 15 см. Явної ніжки у нього немає.
Запах, який поширюють «пальці диявола» під час цвітіння, привертає мух, щоб ті, в свою чергу, розносили його спори. Це досить дієвий метод поширення, який зазвичай не характерний грибам. Після того як пелюстки повністю з'явилися з розірваної яєчної оболонки, Квітохвісник Арчера живе всього кілька днів. Цього цілком достатньо для продовження роду.
Поширення: Гриб «пальці диявола» родом з Австралії (Тасманії) і Нової Зеландії. Трохи пізніше він став відомий африканцям, азіатам, американцям і жителям островів Святої Єлени і Маврикія. Європейці досі ставляться до нього, як до прибульця. Точних даних про появу «пальців диявола» на території Європи немає.
Нагадаємо, На Закарпатті знаходиться грибна столиця України
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0