У Верховній раді хочуть перенести День Незалежності України на зиму (ДОКУМЕНТ)

25.10.2018 09:23 439 0
У Верховній раді хочуть перенести День Незалежності України на зиму (ДОКУМЕНТ)
Так, проектом Постанови про День Незалежності України № 9192 від 10 жовтня 2018 року пропонується, вважати день 22 січня Днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне свято. Натомість, 24 серпня 1991 року вважати Днем відновлення Незалежності України і щорічно відзначати його як державне свято. 

Водночас, слід зазначити, що, згідно з пояснювальною запискою до згаданого документу, 22 січня 1918 року був проголошений IV Універсал Центральної Ради Української Народної Республіки, яким відновлено національну державність Української нації, проте з 18 березня 1921 року по 23 серпня 1991 року територія України була окупована. Окупацію територій Української Народної Республіки здійснювали РСФСР, а згодом СССР, Польська Республіка, Чехословацька Республіка, Королівство Румунія, Королівство Угорщина, Німецька імперія. А відтак, на думку ініціаторів проекту Постанови, задля відновлення історичної справедливості, повернення правонаступності державотворення української нації необхідно визнати спадкоємність сучасної держави Україна від Української Народної Республіки. Першим етапом цього шляху і стане перенесення Дня незалежності на 22 січня.  

Також вказано, що відзначення дня незалежності вже було змінено з 16 липня на 24 серпня Постановою Верховної Ради України від 20 лютого 1992 року № 2143-XII.

Крім того, у пояснювальній записці зазначено, що дата нового Дня Незалежності до того ж співпадає з Днем соборності – 22 січня 1919 році відбулося об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Сторічну дату цієї події було б доцільно відзначити вже на новому рівні, на виконання Указу Президента «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років». Разом із цим, нардепи-ініціатори відзначають, що прийняття проекту Постанови дасть змогу відновити історичну справедливість, посилити відчуття патріотизму серед громадян України, що сприятиме зменшенню піддатливості до антидержавної пропаганди, стабілізуватиме суспільно-політичні настрої у державі.

Саша Клімова                                                  

Нагадуємо, Ювенальні прокурори Закарпаття пильно стежать за законністю судових рішень щодо неповнолітніх Читайте також: Закарпаття історичне: унікальні кольорові ретро світлини 1927 року  
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!