Головна » Життя » У Словаччині держслужбовці вивчатимуть угорську та русинську мови

У Словаччині держслужбовці вивчатимуть угорську та русинську мови

Це нововведення стосується тих районних адміністрацій, в межах яких компактно проживають угорці та русини

Про це заявив уповноважений уряду Словаччини з питань національних меншин Буковські Ласло

Останнім часом практично у всіх областях значно покращився захист прав рідної мови. Відповідно до закону, громадяни можуть використовувати мову меншин у офіційному письмовому та усному спілкуванні з муніципалітетами та державними адміністраціями.

Проте, державні адміністрації найбільше стурбовані дотриманням закону через відсутність єдиної термінології на мові меншин та відсутність двомовних форм, а також невеликою кількістю посадових осіб, які говорять мовою меншин.

Ласло Буковський, уповноважений уряду Словаччини з питань національних меншин, довго прагнув усунути перешкоди для забезпечення права на використання рідної мови і шукати оптимальне рішення для цього. Цьому сприятиме підготовка державних службовців, що розпочнеться  наприкінці травня та називається розвитком угорсько-словацької та русинсько-словацької двомовних адміністративних компетенцій.

Відтапк, мовну підготовку пройдуть працівники таких адміністрацій: Vágsellye (Шаля), Galánta (Галанта), Szenc (Сенец), Érsekújvár (Нове Замкі), Komáromi (Комаромі), Dunaszerdahely (Дунайська стреда).

Наступний треніговий період відбудеться у вересні та  жовтні для працівників Rimaszombat (Рімавська Собота) та Rozsnyó (Рожнява). Всього у тренігу візьме участь 59 співробітників.

Обидві мови фокусуються на комунікативних та мовленнєвих навичках, двомовному офіційному листуванні, правописі та методології перекладів.

На мою думку, ефективна і відкрита адміністрація повинна однаково служити всім громадянам, і мова не може бути перешкодою. Громадяни можуть справедливо очікувати, що чиновники не лише допоможуть їм у їхніх більш вузьких сферах влади, але також зроблять корисність якомога більш природною в широкому сенсі. Цей крок допоможе досягти цього, і я сподіваюся, що в майбутньому така підготовка державних службовців стане природною для інших міністерств, – підкреслив Буковський.

Джерело:felvidek.ma

Нагадаємо, На Закарпатті відбувся фінал поліцейського чемпіонату з міні-футболу серед дітей (ВІДЕО)

Читайте також: Представники Виноградівського районного осередку “Опозиційна платформа – За життя” підтримали спортивну молодь (ФОТО,ВІДЕО)


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...