У серпні закарпатські пенсіонери отримали підвищені виплати: кому перепало найбільше

12.08.2021 15:22 1477 0
У серпні закарпатські пенсіонери отримали підвищені виплати: кому перепало найбільше

У липні відбулося чергове підвищення прожиткового мінімуму. Відповідно, розмір мінімальної пенсії також зріс (всього на 85 гривень) і склав 1854 гривні. Минулого місяця тривав перерахунок, і у серпні близько 87% закарпатських пенсіонерів, або 219 тисяч осіб, вже отримали або ще отримають підвищені виплати.

Про це, а також про хід оцифрування трудових книжок і пенсійних справ, розповіла 12 серпня на пресконференції начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Закрпатській області Анастасія Пентек.

Перерахування пенсій, як завжди, відбувалося в автоматичному режимі. Так само здійснили перерахунки й інших виплат, які прив’язані до прожиткового мінімуму.

Додаткову доплату 100 гривень отримали пенсіонери, які вийшли на пенсію до 31 грудня 2020 року, і яким з 1 січня по липень не було здійснено жодного перерахунку. Таких, за словами посадовиці, в області близько 3400 осіб. Усі вони у серпні отримають перераховані пенсії.

Піднялася мінімальна пенсія особам з інвалідністю. На Закарпатті 2,2 тисячі людей мають I групу інвалідності. З них майже 53% був проведений перерахунок, і розмір пенсії становитиме не менше 2200 гривень. Пентек розуміє, що чимало інвалідів обурюється мізерними розмірами пенсій. Вона пояснила, що інвалідність – це лише право раніше вийти на пенсію, а розрахунок її так само проводиться на основі заробітної плати і стажу роботи:

«На жаль, зараз дуже багато з молодого покоління стають інвалідами, стажу роботи не мають, і не мають права на інвалідну пенсію. Ще гірший випадок – це коли втрачається життя і, не маючи стажу роботи, пенсію за годувальника жінка чи чоловік, які залишилися з дітьми, не мають. Вже через соціальний захист здійснюють доплати і допомоги».

Розмір пенсії для учасників бойових дій піднявся приблизно на 985 гривень і не може складати менше, ніж 3854 гривні.  У Закарпатській області такі пенсії отримують 1084 особи.

Інваліди внаслідок Чорнобильської катастрофи I групи тепер мають пенсії не менше 6000 гривень, II групи – 4800, III групи – 3700. Ту ж саму доплату одержують діти з інвалідністю, які мають статус чорнобильців. Розрахунок розміру пенсії здійснюється відповідно до розміру мінімальної заробітної плати в Україні. На Закарпатті 1784 особам призначена пенсія на підставі 54 статті закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Силовикам повертають доплати, але частково

Нещодавно проблемою стали пенсії силовиків. У пенсіонерів силових структур у червні закінчилися високі доплати, які вони отримували з 2018 року, і розмір пенсій повернувся до того, який був на 1 січня 2018 року. Пенсіонери МВС навіть штурмували Верховну Раду, протестуючи проти такого зниження виплат. Тому Кабінет міністрів прийняв постанову, що цій категорії пенсіонерів на постійній основі здійснюватиметься доплата 2000 гривень до розміру пенсії, який був на 1 березня 2018 року. Фінансування забезпечуватиме державний бюджет. Начальниця ГУ пенсійного фонду на Закарпатті пояснила: якщо раніше з доплатою пенсіонер мав, наприклад, 10 тисяч, а доплата була 3 тисячі, то тепер залишається основний розмір пенсії – скажімо, 7 тисяч, – а до цієї суми додається 2 тисячі. Таким чином, виходить, що людина втратила 1 тисячу гривень. 

У серпні пенсіонери силових структур отримали доплати і за липень, і за серпень. Втім, якщо людина, маючи меншу пенсію, відсудить собі більшу суму, відсуджені кошти зараховуються як доплата. 

Мінімальна пенсія для осіб з інвалідністю внаслідок бойових дій тепер становить 3893 гривні. Крім того, вони отримують адресну допомогу в розмірі, якого не вистачає, аби пенсія сягнула від 165% до 240% прожиткового мінімуму.

Без затримок і в цифровому форматі

Анастасія Пентек підкреслює, що всі пенсії закарпатцям виплачують точно у встановлені дати, з 4 до 25 числа кожного місяця. За її словами, нарікання на затримки пенсій пов’язані з тим, що несвоєчасно принесли пошту, або банк пізніше надіслав СМС:

«Ніяких затримок в області щодо несвоєчасного фінансування не було, слава Богу, вже багато років, і сподіваюся, що буде так і далі». 

Наразі впроваджують новацію – електронні трудові книжки. По області на порталі є близько 4700 таких книжок, по Україні – більше мільйона. Зараз доопрацьовується програмне забезпечення. Керівники зможуть давати своїм спеціалістам можливість занесення трудової книжки в реєстр на портал Пенсійного фонду, для того щоб її потім опрацьовували. Коли трудова книжка відсканована, її як такої в подальшому не потребують. 

«Якщо людина офіційно працює, є персоніфікація, де щомісяця бачать заробітну плату, стаж роботи і, відповідно, їх фіксують, – каже посадовиця. – Людина має можливість зареєструватися на нашому порталі, переглянути весь свій страховий стаж і заробітну платню, і в подальшому, маючи пенсійний калькулятор, зможе сама собі розрахувати розмір пенсії»

Після того, як завершиться сканування і занесення в електронний реєстр пенсійних справ, з’явиться можливість переглядати і їх.

Наостанок, начальниця пенсійного фонду на Закарпатті закликає всіх працювати офіційно, щоб бути соціально захищеними.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!