У Мукачівському інтернаті дівчину тримали у клітці через нетрадиційну орієнтацію (ФОТО)

27.06.2018 07:34 114 0
У Мукачівському інтернаті дівчину тримали у клітці через нетрадиційну орієнтацію (ФОТО)
До Міжнародного дня на підтримку жертв катувань регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини у Закарпатській області Олег Григор’єв оприлюднив шокуючі світлини, які булизроблені 5 років тому в Мукачівському психоневрологічному інтернаті.
"Ці фото були зроблені у 2013 році під час першого на Закарпатті моніторингового візиту до Мукачівського психоневрологічного інтернату. Під час візиту у підвалі була знайдена саморобна клітка, в яку за вказівкою директора інтернату була поміщена дівчина - вихованка цього закладу. За словами директора, дівчину було відправлено у змонтовані грати, тому що вона ..."лесбіянка" і порушує спокій інших. На фото добре видно в яких умовах трималась дівчина, чи мала доступ до води, туалету, до хоч якоїсь приватності. В той же день клітку демонтували, а директор ще довго ображався, чому не оцінили його методи "виховання" та боротьбу з нетрадиційними цінностями", - йдеться у дописі до світлин.
Також у дописі він зазначив, що катування може здійснюватися не тільки у СІЗО чи у поліцейському ізоляторі, як ми звикли собі уявляти, коли до людини застосовують фізичну силу або пристібають затриманого наручниками до батареї опалення.
"Катування і тортури можуть здійснюватися голодом, холодом, обмеженням доступу до питної води, приниженням людської гідності і навіть примусовим психіатричним "лікуванням". Воно може відбуватись у будинках для пристарілих, психлікарнях, інтернатах для дітей, у пунктах тимчасового перебування іноземців, в судах і навіть у транзитних зонах в аеропортах", - написав Григор’єв.
Водночас він зазначив, що сьогодні самим дієвим механізмом, який бореться з таким ганебним явищем, як катування, є Національний превентивний механізм, який створений при Уповноваженому ВРУ з прав людини і який передбачає регулярні та незалежні моніторингові візити без попереджень у місця несвободи. І дуже важливо, що вже 5 років НПМ привертає увагу до цієї болючої проблеми та проводить превентивну роботу. Нагадаємо, як повідомлялося раніше, 26 червня — Міжнародний день боротьби із вживанням наркотиків та їх незаконним обігом. Читайте також: Правозахисник Закарпаття про кривавий резонанс довкола ромів на Львівщині (ВІДЕО)

Теги: Поліція
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!