У Мукачеві відкрили мурал «ART-дамба. Мукачівський антураж»: юних художників нагородили (ФОТО)

23.09.2021 19:19 713 0
У Мукачеві відкрили мурал «ART-дамба. Мукачівський антураж»: юних художників нагородили (ФОТО) У Мукачеві відкрили мурал «ART-дамба. Мукачівський антураж»: юних художників нагородили (ФОТО)

Тридцять юних художників 23 вересня завершили роботу над стінописом поруч з парком Андрія Кузьменка в Мукачеві. Кожен з них намалював по дві роботи – одну на міську тематику, другу – декоративну. Учасників нагородили дипломами, а автори найкращих творінь отримали і грошові винагороди.

До розпису долучилися студенти Закарпатської академії мистецтв і фахового коледжу мистецтв ім. А. Ерделі, учні Мукачівської дитячої художньої школи ім. М. Мункачі та художньої школи «РОМ-ART». 

Бетонну стіну довжиною понад 100 метрів розмальовували 3 дні. Працювали попри холод та часом несприятливі погодні умови. Сіре огородження за цей час перетворилося на витвір мистецтва. На ньому зобразили Мукачівський замок, палац Ракоці, ратушу, монастир на Чернечій горі, та інші пам’ятки Мукачева.

Дипломи за перше місце отримали Олеся Тороні, Богдан Павловський та Магдалина Йонаш.

Друге місце – Даніель Козовякін, Абігайл Енська, Клавдія Віраг.

Третє місце – Дарія Мирчук, Анастасія Кабацій, Микола Аміт.

Олеся Тороні – студентка четвертого курсу Закарпатської академії мистецтв, живе у Мукачеві. Вона змалювала пам’ятник святого Мартина та Мукачівський замок. Зізнається, що малювати у холод і дощ було нелегко, однак – робота. 

Ініціатор арт-проекту Тиберій Йонаш каже: хоче, щоб діти і студенти всіх шкіл об’єдналися заради мистецтва. Діти мають величезні таланти, і не можна дозволити, щоб ці таланти пропали. Молоді митці повинні далі добиватися своїх цілей, не здаватися, і тоді на них чекає велике майбутнє. 

За активну участь у створенні тематичного муралу та громадсько-культурному житті Мукачівської міської територіальної громади Тиберію Йонашу вручила диплом начальниця управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради Катерина Кришінець-Андялошій.

До створення стінопису доклався також доцент Закарпатської академії мистецтв Аттіла Коприва разом з чотирма студентами названого вишу. Він розповідає: Тиберій Йонаш ще два місяці тому звернувся з ідеєю зробити таку арт-платформу. Тоді ще не було чітко відомо, де саме її розмістять.

«Ми думали над тим, яка має бути ідея, і зійшлися на тому, що дуже багато в цей рік ювілеїв – і Ерделі, і Бокшай, і Габда. Спочатку хотіли зробити пантеон великих митців. Потім ми змінили ідею, бо для діток складно малювати такі композиції, і зупинилися на «Мукачівському антуражі». Це мотиви нашого міста, які кожен бачить по-своєму».

Ініціативу художників підтримали Мукачівська міська рада, Асоціація збереження та розвитку мистецтва і культури Карпатського регіону, Міжнародний фонд «Відродження», ГО «РОМ-ART» та ГО «КЕТ (Культура. Екологія. Туризм»). 

Тиберій Йонаш та Катерина Кришінець-Андялошій висловили сподівання, що така мистецька акція буде не останньою.

 

 

Теги: Мистецтво
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...