У Мукачеві презентували музично-поетичний перформанс дуету «Інша тиша» (ФОТО, ВІДЕО)

03.08.2021 22:08 802 0
У Мукачеві презентували музично-поетичний перформанс дуету «Інша тиша» (ФОТО, ВІДЕО)

Дует «Інша тиша» – творчий тандем поетеси Катерини Волошиної (Voloshka) та музиканта-мультиінструменталіста і композитора Сергія Радзецького. 3 серпня у Мукачівській центральній бібліотеці митці представили свій новий альбом «Потяг».

Катерина Волошина – авторка 10 поетичних збірок, співавторка 6 музично-поетичних альбомів, учасниця численних мистецьких проєктів. Мешкає у Києві.

Сергій Радзецький – виконавець і композитор родом з Дніпра, лауреат багатьох міжнародних конкурсів та фестивалів. Музикант втілює різнопланові проєкти – від авторського інструментального дуету RADZ разом з братом Дмитром Радзецьким до Українського імпровізаційного оркестру, у складі якого 80 музикантів.

Музично-поетичний дует Катерини і Сергія існує два роки, і у його активі наразі два альбоми – «Магніти» (2020) та «Потяг» (2021). На Закарпатті митці вперше – кілька днів тому побували в Ужгороді, а тепер приїхали до Мукачева.

«Проект «Інша тиша» – це своєрідний поетичний театр, і все побудовано таким чином, що люди мають відчути, наскільки сьогоднішня програма «Потяг» філософська і медитативна», – розповідає Катерина Волошина. 

Вона зізнається: таку форму на противагу звичній пісенній обрали ще й тому, що поетка не співає. Однак багато пісень на її слова написали інші гурти. Назву «Інша тиша» взяли з одного з віршів Катерини. На її думку, поезія для того й існує, аби кожен слухач відчув своє і зрозумів – що це за потяг та куди він прямує. 

Чи це звичайний потяг, яким їхали в дитинстві до бабусі, чи метафора життя, яке безупинно кудись несеться, чи потяг до чогось або до когось? Про все це – у поезіях жінки.

«Наша справа – це поєднувати дуже чіткі, життєві вірші з музикою, – каже Сергій Радзецький. – Я композитор з таким підходом, як до саундтреків до фільмів – зробити такий музичний супровід, який буде доповнювати вірші. Первинними для нас завжди були все-таки слова, але ми експериментуємо і пробуємо навіть створювати вірші вже на складену музику».

Декламація у супроводі музики створює абсолютно інакшу атмосферу і емоційне враження, ніж звичайна пісня – вона дозволяє словам максимально розкриватися і задавати ритм, а не підкорятись йому. Так неможливо проігнорувати зміст, заглушивши його потоком шуму. І коли слухаєш, виникає враження, що «Інша тиша» – це про ту тишу, яку порушують тільки сокровенні думки.

Читайте також:

Теги: Відео
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!