У мережі оприлюднили відео інструкцію, як захистити свій храм від захоплення

09.02.2019 18:22 201 0
У мережі оприлюднили відео інструкцію, як захистити свій храм від захоплення
У зв'язку з почастішанням в різних областях України випадками незаконного захоплення храмів, неурядова організація зі спеціальним консультаційним статусом при Економічній і Соціальній Раді ООН НВО «Громадський правозахист» підготувала інфографіку на захист прав віруючих УПЦ. Юридичну відеоінструкцію правозахисники опублікували на YouTube-каналі неурядової організації.
Злочинці намагаються шляхом обману створити у жителів територіальної громади враження, що територіальна громада або збори села може приймати рішення замість парафіяльних зборів. Але це не відповідає закону, - застерегли людей від скоєння злочину юристи.
Вони звернули увагу народу, що справжні ініціатори захоплень храмів як правило не хочуть особисто брати участь в подібних заходах або ставити свої підписи під відповідними документами. З позиції чинного законодавства України релігійною громадою або організацією є тільки сукупність віруючих, які отримують право на голосування на зборах громади відповідно до Статуту юридичної особи - релігійної громади, підкреслили правозахисники. Членами релігійної громади можуть бути особи, які досягли 18-річного віку, які регулярно сповідаються і причащаються, знаходяться в канонічному послухові у настоятеля храму і не перебувають під церковною забороною і судом, відзначили співробітники НУО «Громадський правозахист».
Територіальна громада - сукупність жителів населеного пункту, які є первинним суб'єктом місцевого самоврядування, - пояснили юристи.
Вони закликали народ не порушувати закон і дати релігійним громадам можливість самостійно вирішувати питання про свою релігійну приналежність.
Мир в наших храмах - запорука миру в наших будинках, - зазначили автори інфографіки.
Редакція СПЖ нагадує, в разі порушення прав єпископату, духовенства, мирян і установ Української Православної Церкви (перешкоджання здійсненню богослужінь, захоплення храмів, вчинення провокацій і тиску, погрози тощо) необхідно негайно звернутися до юридичного відділу Української Православної Церкви по телефону: 097-537-55-96. Джерело:СПЖ https://youtu.be/ehP8q3vUkbo Нагадаємо,Раритетні коштовності намагався переправити через кордон закарпатець (ФОТО) Читайте також:Групу “шукачів щастя” затримали закарпатські прикордонники

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!