У мережі люди об'єдналися, щоб підтримати «дніпровського стрілка»: збирають гроші на адвоката (ФОТО)
У мережі люди об'єдналися, щоб підтримати "дніпровського стрілка", родом з Одеської області, Артема Рябчука.
До спільноти на підтримку Артема Рябчука долучилося майже три тисячі осіб.
Відомо, що спільноту створили 29 січня. За менш ніж три дні до спільноти долучилися майже три тисячі осіб.
У дописах люди оголошують збір коштів на адвоката, продукти у СІЗО. Також вони написали петицію, щоби Артема Рябчука не засуджували на довічний термін.
Чи передали Артемію, що люди зібрались на його підтримку? Це важливо! Бо якщо до нього наразі допуск тільки слідчих, то йому можуть казати лише про ненависть і це його може зламати, – пишуть люди у дописах.
Також учасники спільноти просять не називати Артема Рябчука «злочинцем», адже вважають, що він відкрив вогонь по людях, бо не витримав психологічного тиску. Зокрема, у спільноті дивуються, чому мати хлопця не відстоює свого сина на державному рівні.
Разом із тим учасники спільноти вимагають взяти під варту Миколу Балана, який на момент трагедії був начальником Національної гвардії України.
Дорогі люди. Дуже хочеться допомогти цьому хлопцю. Хто ближче, скидаємося на адвокатів, – йдеться в одному із дописів.
Нагадаємо, у Дніпрі вночі 27 січня на заводі "Південмаш" сталася трагедія – 20-річний солдат строкової служби Артемій Рябчук з автомата розстріляв караул військовослужбовців. У результаті 5 осіб загинули, ще – 5 тяжко поранені.
Що відомо про стрільця
Артемію Рябчуку 20 років, він родом з Ізмаїла Одеської області. Був несудимий, неодружений, високий – зріст 194 сантиметри. Свого часу закінчив аграрно-технічний коледж і до служби деякий час працював комірником, повідомила кореспондентка ТСН Ольга Павловська.
У Нацгвардії розповіли, що за підозрюваним відхилень не помічали.
"Він служив у НГУ з осені минулого року. Був задіяний в охороні "Південмашу". Жодних відхилень у нього не спостерігалося, він також не входив до групи військовослужбовців, за якою спостерігали психологи", – розповів речник Нацгвардії Руслан Музичук.
Артемій міг страждати від пресингу з боку своїх товаришів
Про це розповів Ігор Мосійчук.
За його словами, близько місяця тому Артемій став свідком бійки товаришів по службі. Він нібито втрутився у конфлікт та повідомив про нього командування.
“Після цього його оголосили стукачем і почали цькувати. Це тривало два місяці, поки він не добрався до зброї, – підкреслив Ігор Мосійчук.
Сам стрілець основним мотивом злочину нібито називає “знущання з нього”. Державне бюро розслідувань перевірить інформацію щодо нестатутних відносин між солдатами у Національній гвардії.
У Дніпрі командування Національної гвардії підтвердило факт конфлікту між солдатом Артемієм Рябчуком та іншими військовослужбовцями.
Про постраждалих та вбитих під час стрілянини
У лікарнях Дніпра перебувають п'ятеро постраждалих під час стрілянини, яку влаштував нацгвардієць. Чотирьох постраждалих, а саме трьох чоловіків та одну жінку, госпіталізували до обласної лікарні імені Мечникова. Усі вони – у тяжкому стані, повідомила кореспондентка ТСН Ольга Павловська. Наразі їх оперують лікарі. Ще одного пораненого доправили до 16 міської лікарні.
Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розповів, що підозрюваний впритул розстріляв 22-річну дівчину – військовослужбовицю Нацгвардії.
"Якою ж треба бути мер***ою, щоб випустити 3 кулі впритул у 22-річну дівчину – військовослужбовицю Національної гвардії. Дівчина отримала поранення в коліно, в плече, та найважче – у живіт. Вона втратила понад три літри крові. Ще один її товариш по службі отримав поранення у черевну порожнину, також перебуває у важкому стані.
Життя інших двох поранених, доправлених до лікарні Мечникова, за оцінками лікарів, поза небезпекою. У важкому стані також військовослужбовець НГУ, який доправлений до 16 міської лікарні. У нього поранення в груди, у стегно та в плече", – розповів Геращенко.
Імена загиблих:
Олександр Б. 1987 року народження.
Артем Л. 2000 року народження.
Олександр Д. 1997 року народження.
Леонід Ч. 2002 року народження.
Наймолодшому загиблому – 20 років, старшому – 34. Від поранень загинула і співробітниця "Південмашу" – 35-річна жінка. Із загиблими нацгвардійцями у Дніпрі прощатимуться у суботу, 29 січня.
Коментарі - 3