У Карпатах посилили охорону ялин напередодні свят: 58 рейдових груп проти незаконних рубок
У лісах Карпат напередодні різдвяно-новорічних свят посилили охорону хвойних порід: у регіоні працюють 58 мобільних рейдових груп, які патрулюють масиви та запобігають незаконним рубкам ялин і ялиць.
Про це повідомили у філії «Карпатський лісовий офіс» ДП «Ліси України». Саме в цей період ризик незаконної вирубки хвойних дерев традиційно зростає.
Мобільні групи лісової охорони працюють у взаємодії з Національною поліцією, Державною екологічною інспекцією та місцевими громадами, що дозволяє оперативно фіксувати порушення.
З середини листопада лісівники провели 87 рейдів, за результатами яких складено 29 адміністративних протоколів за ст. 65 КУпАП — за незаконну рубку молодняка та лісових культур.
Сума штрафів становить 14 790 гривень.
Окрім цього, порушники зобов’язані відшкодувати завдану лісу шкоду на суму 35 300 гривень. У разі повторних або масштабних порушень відповідальність буде суворішою.

Лісівники наголошують: кожне незаконно зрубане дерево має свою ціну та закликають купувати лише легальні новорічні ялинки з бірками.
Придбати ялицю чи ялину можна у шести торговельних точках підрозділів Карпатської філії — у Брустурянському, Хустському та Міжгірському надлісництвах.
Коментарі - 0