Це варто знати: топ-5 гастрономічних фестивалів Закарпаття 

28.05.2020 18:08 255 0
Це варто знати: топ-5 гастрономічних фестивалів Закарпаття 
Останній пункт можна легко виконати відвідавши гастрономічні фестивалі, які ми для Вас підібрали. Тож новий ТОП – 5 від «Першого.сом.ua». https://www.facebook.com/watch/?v=2556930074573385 Та звісно, це не всі фестивалі, які ми пропонуємо Вам відвідати, адже їх на Закарпатті  дуже багато. Якщо бажаєте ще більше емоцій, то відвідайте і інші атракції.
  • У вересні , в селі Ворочово, Перечинського району святкують етно-фестиваль «Лемківська ватра», який об’єднує лемків усього світу. Під час цього заходу розпалюють величезне багаття – ватру, співають, танцюють, демонструючи народні традиції та колорит.
  • У першу неділю вересня в Мукачево відзначають свято меду. Під час якого можна скуштувати і придбати різні сорти натурального і екологічно чистого карпатського меду, медову продукцію та сувеніри.
  • У останню суботу і неділю вересня в Берегово проходить фестиваль «BEREG FEST», метою якого є відродження давніх традицій Берегівщини. У програмі – вуличні ярмарки, паради, концерти, спортивні турніри, велотури, конкурси, виставки, лотереї.
  • Фестиваль театрів для дітей «Інтерлялька», щорічно відзначають восени в Ужгороді. Ініціатором цього заходу став  Закарпатський обласний театр ляльок.  Під час фесту  проходять костюмовані паради, майстер-класи, а в театрі показують вистави не тільки українських, а й зарубіжних театрів – Болгарії, Словаччини, Угорщини та ін.
  • У листопаді в Мукачево яскраво відзначають День Святого Мартина – покровителя стародавнього міста над Латорицею. В цей день в кафедральному соборі Святого Мартина проходить святкова літургія. Щодо програми святкування то щорічно в центрі міста відбуваються: святкова хода з ліхтариками, театралізовані вистави, лицарські турніри, катання на конях та ярмарок зі смачними стравами і напоями.
  • Влітку в селі Лисичево на Іршавщині, відбувається фольклорна атракція ковальського мистецтва «Гамора». Ось уже кілька років поспіль це свято відзначають в діючій кузні. Це так звана Гамора – справжня кузня-музей на водяному млині XIX в. У програмі фестивалю – жива народна музика, майстер-класи з ковальства, гончарства, бондарства, лозоплетіння, ткацтва, вишивки. Також діє виставка-продаж виробів із заліза та дегустація закарпатської кухні і вина.
  • У розпал літа, а саме в липні, неподалік від водоспаду Шипіт проходить гучний легендарний неформальний фестиваль хіпі. Серед природи люди святкують Івана Купала – з традиційним народним гулянням, ватрою та пошуком квітки папороті.
От таке воно – фестивальне Закарпаття: смачне, яскраве, неординарне та незабутнє! Варто сподіватись, що  карантинні заходи, які були запровадженні через коронавірусну інфекцію, вже зовсім скоро скасують і ми матимемо змогу повернутись до цього чудового фестивального життя! [gallery ids="241071,241070,241069,241068,241067,241065,241066"]  Читайте також: Жителі Закарпаття на теренах соцмережі ФБ активно діляться фото і відеопублікаціями цьогорічного "тихого полювання" https://pershij.com.ua/na-zakarpatti-tsoho-roku-rai-dlia-hrybariv-foto-video/ Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!