Трійця 2022: народні прикмети та повір'я на зелені свята
12 червня, православні християни усього світу відзначатимуть одне з дванадцяти найбільших свят у церковному календарі — Святу Трійцю.
Зелені свята протягом сотень років обростали повір’ями та прикметами.
Якими саме?
Ранок у Великому Місті зараз усе розкаже.
Трійця – що це за свято
Цього дня згадується та прославляється зішестя на апостолів Святого Духа у вигляді вогненних язиків, після чого вони почали зцілювати та проповідувати Євангеліє різними мовами.
Трійцею це свято називається тому, що світові відкрилася вся повнота дії Пресвятої Трійці — Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого.
Прикмети на Трійцю
Наші предки вірили, що у цей день не можна робити нічого, окрім приготування їжі.
Вони також роздавали щедру милостиню усім потребуючим, щоб уникнути хвороб і нещастя.
Скатертину зі святкового стола українці не прали, а берегли захованою, щоб залучити в будинок багатих кандидатів у наречені для дочки, а також гарних і працьовитих невісток.
На зорі господині виносили свіжу випічку на поля і городи. Таким чином, вони задобрювали духів покійних родичів. А предки, своєю чергою, просили в матінки-природи хороший урожай.
Свята Трійця здавна вважалася днем, коли весна остаточно поступається літу. З огляду на це, наші предки мали немало прикмет, пов’язаних з природою:
- Дощ на Трійцю — до рясного урожаю зерна та грибів;
- Якщо потрапиш під дощ — твої мрії здійсняться;
- Хто побачить у цей день веселку – знайде здоров’я і багатство в майбутньому році;
- Якщо цього дня спекотно – все літо буде посушливим;
- Не рекомендується купатися в річці. Це пов’язано з повір’ями про русалок і водяних, які виходять на берег, гойдаються на гілках, заманюючи молодих людей у воду.
Доброю прикметою на Трійцю було сватання – вважалося, якщо посвататися на Зелені свята й одружитися на Покрову (14 жовтня), то сімейне життя буде довгим і щасливим.
Коментарі - 0