Тканини для курток: захист і зручність

03.02.2022 18:17 1101 0
Тканини для курток: захист і зручність

Зазвичай куртки шиють з синтетичних тканин, іноді – з додаванням натуральних волокон. Їх обробляють спеціальними розчинами, аби вони набули необхідних якостей. Матеріал, з якого пошита куртка, повинен захищати людину від непогоди.

Для того, щоб надійно оберігати від вітру, холоду і опадів, тканина не має промокати.  Крім того, вона мусить бути міцною і стійкою до механічних пошкоджень. Добре, якщо готовий виріб буде невибагливим у догляді та переноситиме машинне прання. Після цієї процедури тканина не має давати усадку, а колір – залишатися таким же яскравим, як після покупки. І є тканини https://bosfor.ua/shop/tkan-dlya-kurtok-kupit, які цим критеріям відповідають.

Дюспо

Матерію отримують полотняним переплетенням поліамідних волокон. Поверхня глянцева, блискуча або оксамитова. Існує безліч відтінків. Тканина дюспо захищає від вітру та вологи, але пропускає повітря, довговічна та міцна. Без проблем драпірується, не мнеться. Це дозволяє використовувати полотно для виготовлення будь-яких фасонів. Текстиль стійкий до холоду та сонячних променів, застосовується для пошиття гірськолижних та альпіністських костюмів. Це «сімейний» матеріал: з нього роблять речі для дітей, дорослих та навіть собак.

Пронто

Вітрозахисна тканина для пошиття дитячих та підліткових курток, а також спортивного одягу. Гігієнічна матерія, відштовхує воду та бруд. Виготовляється полотняним переплетенням із поліестерових волокон, просякнутих різними видами поліуретанового просочення. Гладкий матеріал відрізняється обширною палітрою кольорів. Він міцний, але легкий. За ним просто доглядати, не потрібно прасувати.

Грета

Виготовляється саржевим переплетенням поліестерових та бавовняних волокон. Зворотна частина при цьому виходить повністю натуральною, а лицева – хімічною. З грети шиють верхній одяг для новонароджених та старших дітей. А якщо обробити матеріал оліє- та водостійким просоченням, вийде робочий одяг – уніформа для працівників МНС, правоохоронних органів та харчової галузі.  Цю тканину легко пофарбувати, навіть у камуфляжне забарвлення.

Тафетта

Назва тканини співзвучна з благородною тафтою, однак ці матеріали не мають між собою нічого спільного. Тафетта – універсальна синтетична тканина, з якої шиють переважно верхній одяг. У її основі – волокна нейлону або поліестеру. Полотно тафетти буває різним за товщиною та щільністю. Для виробництва курток, пуховиків та інших предметів верхнього одягу використовують тканину з середніми показниками, просочену для кращого захисту. Вона проста в обробці та чудово поєднується з декоративними елементами.

Оксфорд

Матеріал був вперше отриманий у Шотландії, а потім сорочки з нього почали носити студенти Оксфорда, – на честь університету тканину і назвали, але іноді називають ще шотландською рогожкою. Полотняне переплетення цієї тканини утворюється не одиничними волокнами, а цілими пучками, тому вона має двосторонню структуру, яка складається з невеликих випуклих клітинок.  Спочатку для оксфорда використовували тільки натуральну бавовну, але згодом стали додавати синтетичні волокна – поліамід та нейлон. Оксфорд, з якого шиють верхній одяг, відрізняється підвищеною товщиною ниток та водовідштовхувальним покриттям.

Таслан 

Матеріал роблять з волокон поліаміду репсовим переплетенням, при цьому додають армовані нитки із нейлону або капрону. Тканина підходить для зимових та демісезонних курток. Таслан не пропускає воду, відштовхує органічні забруднення, легкий, швидко висихає і не має парникового ефекту.

Аби надати тканинам для курток водовідштовхувальні властивості, їх просочують різноманітними речовинами. Найчастіше застосовують такі:

  • Поліуретан. Безбарвне покриття, стійке до органічних розчинників. Не відшаровується і не змивається після прання.
  • Полівінілхлорид. Просочення високої щільності, яке не лише надійно захищає від вологи і зберігає тепло, але й має вогнетривкі та антистатичні властивості. Стійке до агресивних хімічних середовищ. 
  • Peach-skin – «персикова шкірка», оригінальне покриття, яке надає полотну невелику пухнастість. Крім приємних тактильних відчуттів, має підвищену водонепроникність і дуже невибагливе у догляді.
  • Milky – «молочне» покриття білого кольору, яке наноситься на внутрішню поверхню матеріалу.
  • Silver – покриття, аналогічне попередньому, але сріблястого кольору.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!