Терпіти дощову погоду залишилося недовго: синоптики попередили про спеку до +38°С
26.07.2018 22:53
219
0

За прогнозами синоптиків, в найближчі кілька днів дощова і сира погода ще має зберегтися над більшою частиною України, але вже з початком нового тижня літня спека увірветься на територію країни з південного сходу і практично щодня температура повітря підвищуватиметься. Місцями стовпчики термометрів покажуть +38 градусів. Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів директор українського Гідрометцентру Микола Кульбіда.
За його словами, циклон, який зараз над Україною, зовсім не виражений на землі, а знаходиться у верхніх шарах атмосфери.
За його словами, у четвер, 26 липня ще дощітиме, будуть короткочасні, з грозами. Але серйозних явищ не очікується. У суботу, неділю і весь наступний тиждень, якщо окремі дощі й будуть, то зовсім невеликі. А температура підвищується вже, починаючи з 27 липня до + 28-30 градусів.
У п'ятницю, 27 липня, від південного сходу через центральні і до північних областей України потеплішає. І хоча короткочасні грози все ще прогнозують, теплий фронт невблаганно продавлюється на всю Україну. На сході і в центральних регіонах очікується + 30-31, на півночі +29, на заході до + 27-28. На Донбасі, в Харківській і Сумській областях прогнозують вже сонячну погоду.
У суботу, 28 липня, на всю територію України прийде спека. Там, де ще в п'ятницю було + 26-27, вже в суботу прогнозують до +30. У центрі і навіть на півночі країни до + 30-32, на південному сході України до +33. Суха і сонячна погода зі сходу країни просуватиметься до центру.
У неділю, 29 липня, спекотний фронт витіснить хмари з половини територій країни. На лівобережній частині країни, на півдні і в центрі прогнозують спеку, сонце з температурою до +35 градусів, на правобережній частині країни і на півночі – спеку з тимчасовими грозовими дощами і температурою до + 30-33 градусів.
У понеділок, 30 липня, погода буде схожа з попереднім днем. З південного сходу через центр і до північних областях України "підсихатиме", повернеться спекотна і сонячна погода. А ось західним регіонам доведеться ще трохи помокнути. Але, як вже зазначалося вище, не довго.
На відео, опублікованому нижче, видно, як фронт гарячого повітря з тропіків насувається на Європу. Від яскраво-червоний до бордового коліру – це температура до +35 градусів. Чорний – вище +35.
"Циклон зараз десь над Чорним морем стоїть. Таким чином на його периферії всі ці хмари переходять з одного регіону в інший. Більше дощів чекаємо в західних областях, особливо на Прикарпатті. Там кожен день дощ, дощ, дощ, і поки йому кінця й краю не видно. Але з початку серпня ці дощі потихеньку відтісняться на територію Польщі, Румунії. На півдні, сході та в центрі України, починаючи з наступного тижня, температура повітря підніметься до + 35-38 градусів і така спека там буде практично кожен день", – зазначив Микола Кульбіда.







Народний прогноз погоди
26 липня відзначається собор Архангела Гавриїла. За народним календарем цей день вважається серединою літа. Якщо 26 липня на дворі сухо, то осінь буде довга, тепла і суха. Наші предки в цей день спостерігали за ластівками: якщо вони низько літають, осінь буде довга. З цього часу подекуди граки починають збиратися в перші осінні зграї. 27 липня вшановується пам'ять преподобного Стефана Махрищського, чудотворця. З цього дня починається спад літа, який триватиме до 26 серпня. У цей час листя на деревах починають набувати осіннього забарвлення. У минулі часи помітили, якщо день 27 липня спекотний, сухий, то зима буде морозною і малосніжною, повідомляє сайт "Синоптик". 28 липня вшановується пам'ять мучеників Кирика та Іулітти. У народі цей день називали Кирик-мокродирік, тому що часто у цей день ллє дощ. Жінки в колишні часи святкували день "матінки Улити", ввважали її своєю заступницею. Також в цей день вшановується пам'ять святого рівноапостольного великого князя Володимира Київського. У народі говорили: "На Володимира Червоне Сонечко сонце червоне світить". Тому, буде дощ чи сонце, вгадати важко. 29 липня відзначається день священномученика Афіногена, єпископа Підахвійського. З цього дня холоднішають ночі, спека йде на спад. У колишні часи помітили, якщо верес зацвів, значить липень вже поступається місцем серпню. Також народ примітив, що на Афіногена пташки замислюються (замовкають). 30 липня відзначається день пам'яті великомучениці Марини (Маргарити). У цей час можна спостерігати зорі з пазорями (блакитними спалахами блискавиць). Як правило, липень йде з грозами. Не випадково в ці дні спостерігали за погодою: за народною прикметою, осінь буде такою, як два останніх дні липня, повідомляє сайт "Синоптик" Нагадаємо, Негода в Києві: дощі затопили вулиці та повалили дерева (ВІДЕО)
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0