Терміни придатності косметики: як довго можна користуватись улюбленими засобами?

16.02.2022 18:46 1655 0
Терміни придатності косметики: як довго можна користуватись улюбленими засобами?

Косметичний арсенал сучасних жінок неймовірно обширний. І якщо, наприклад, баночки з кремами закінчуються швидко, то інше начиння – помади, тональні засоби, туші, тіні – може лежати у косметичці роками. Дехто ще й закуповує косметику https://cosmoshop.ua/ наперед – бо хто знає, наскільки вона подорожчає? 

Коли спадає на думку зробити ревізію у запасах, іноді виявляється, що навіть маркування з засобів давно стерлося, тому визначити дату виробництва і термін придатності вже ніщо не допоможе. Цим і не переймаються, вважаючи, що косметику можна зберігати довго. Але наскільки?

Загальні особливості

Різні виробники виставляють неоднакові терміни придатності для різних видів продукції. Однак є кілька правил, спільних для всіх.

  • Косметика в тюбиках та ємностях із дозаторами довговічніша.
  • Закрита косметика зберігається довше, ніж та, якою вже почали користуватися.
  • Що герметичніша упаковка і що рідше торкаються її вмісту, то довше зберігатиметься засіб.
  • Косметика в не любить прямих сонячних променів і високих температур. Не обов’язково зберігати її в холодильнику (для одних засобів це рекомендовано, для інших – ні), але якщо раптом підвіконня влітку слугує туалетним столиком, це не дуже добре.

Терміни придатності косметики залежать від її типу, а точніше – від складу. Якщо в ній особливо нічому псуватися, то й пролежить вона довше. Засоби з органічним складом до «довгожителів» не належать.

Що лежить довго?

Пудра, рум’яна і тіні дуже довговічні. Їх можна тримати без використання до 3 років, та й навіть ті, якими користуються, «живуть» по кілька років. Втім, важливо, щоб розсипчасті засоби не контактували з вологою.

Помада чи блиск для губ можуть зберігатися до 36 місяців. Якщо футляр для міцний та непрозорий, їм не потрібні якісь специфічні умови, хіба що залишати засоби на сонці не варто. Якщо на губі вискочив герпес, помаду можна продезінфікувати (зрізати верхівку та протерти спиртом), а рідкий блиск, на жаль, доведеться викинути.

Парфуми. «Офіційно» закритими зберігаються 3-6 років, на практиці за умови правильного зберігання здатні прослужити ще довше навіть відкритими. Для цього треба, щоб флакон був непошкодженим, лежав подалі від тепла та світла і до вмісту не було доступу повітря.

Олівці для губ та очей. Розраховані на службу до 18 місяців, але деякі експерти вважають, що якщо їх регулярно точити і для повної безпеки протирати спиртом, олівцями можна спокійно користуватися навіть довше. А саме до того моменту, поки вони не стануть надто сухими та ламкими і зберігатимуть здатність до розтушування. 

Засоби, що швидко псуються

Туш і підводка. Середній термін придатності – 3-6 місяців, та один раз відкритий засіб може засохнути ще скоріше. Іноді буває, що туш не втрачає властивостей роками – все індивідуально. Зате коли вже вона засохла, доливати у неї що-небудь немає сенсу, хіба вже дуже терміново треба зробити макіяж очей. «Реанімація» не продовжить термін використання надовго. А маючи схильність до кон’юнктивіту, з протермінованою косметикою для очей краще не ризикувати.

Тональні засоби. Рідкі консилери, тональні креми, ВВ-креми та крем-пудри зберігають оптимальні властивості 12-18 місяців. Деякі ВВ-креми витримують і довше. Засоби в упаковці з помпою мають більше шансів залишитись з власницею до кінця, якщо вони не змінили текстуру і запах, а наносяться рівно і красиво. Важливо: окислюючись, тональні засоби змінюють відтінок на більш помаранчевий.

Лаки для нігтів. Дехто вважає їх мало не вічними, проте лак може зберігати властивості рік, щонайбільше – два. Відкритий лак, яким довго не користуються, стрімко засихає, а при доливанні розчинника змінює консистенцію, та й ця процедура не найкращим чином відображається на його якостях.

Частина косметичних засобів – шампуні і бальзами для волосся, креми для обличчя, рук і тіла, лосьйони – закінчуються, як правило, швидше, ніж минає їхній термін придатності (мінімум 12 місяців). Тому з їхнім зберіганням подібних запитань не виникає.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!