Свято 29 грудня: прикмети, іменини, святкування та заборони

29.12.2021 09:35 1296 0
Свято 29 грудня: прикмети, іменини, святкування та заборони

29 грудня 2021 року – середа. В церковному календарі – день пам'яті цариці Феофанії Візантійської. Цього дня 1940 року Лондон зазнає найруйнівнішого за всю історію Другої світової війни авіанальоту німецьких бомбардувальників, а 2013 року легендарний гонщик “Формула-1” та багаторазовий чемпіон світу Міхаель Шумахер під час катання на лижах падає і отримує черепно-мозкову травму. Наступні пів року він перебував у штучній комі.

 

Яке сьогодні свято в Україні і світі

29 грудня в Україні святкують День інформаційно-медійних структур МО та ЗСУ. Подія була започаткована ще 2010 року. Дату святкування обрали на честь створення прес-служби Міністерства оборони та призначення на посаду військового прес-секретаря. Основна мета свята – підвищити престиж професії, а також віддати шану за професійну діяльність тих, хто працює у цій сфері. Адже дуже часто військові журналісти ризикують власним життям, щоб швидко і правдиво інформувати суспільство про події у прифронтовій зоні.

Також 29 грудня у світі святкують Міжнародний день віолончелі. Цей інструмент не може нікого залишити байдужим, адже його звучання унікальне. Цього дня можна послухати відомі класичні твори, які виконують віолончелісти з усього світу. В багатьох містах проводяться концерти. Хоча це і неофіційне свято, проте його з радістю святкують щороку.

Дату обрали не випадково. Саме 29 грудня 1876 року в Каталонії народився відомий музикант-віолончеліст Пабло Казальс. Прихильники цього інструменту вважають, що саме його вклад у популяризацію віолончелі був найбільшим.

Яке сьогодні свято ще в світі:

  • День “Тік Так”;
  • День Конституції в Ірландії;
  • День штату Техас в США;
  • Національний день “Влуч у ваги” в США;
  • Національний день пряного супу з овочами і м’ясом у США.

 

Яке сьогодні, 29 грудня, церковне свято

 

29 грудня - день пам’яті блаженної цариці Феофанії Візантійської / © commons.wikimedia.org

29 грудня - день пам’яті блаженної цариці Феофанії Візантійської 

29 грудня в церковному календарі – день пам’яті блаженної цариці Феофанії Візантійської. Вона була дружиною візантійського імператора Лева VI Мудрого. Народилася в Константинополі 863 року в царській сім’ї з роду Мартинакіїв. Родина Феофанії була дуже благочестивою, а тому майбутня цариця отримала відповідну освіту.

Феофанія і її чоловік, імператор Лев, були дуже різними людьми. Вона віддавала всю свою душу служінню Христу, а йому ближчими були земні радості. Ще до сходження Лева на престол подружжя пережило чимало випробувань. Повіривши наклепу, імператор Василь, батько Лева, на цілих три роки ув’язнив свого сина і невістку у темниці. Потім у них померла улюблена донька Євдокія. Смерть дитини сильно вразила Феофанію. Тому вона вирушила до монастиря при Влахернській церкві, де ще більше молилася. А Лев у той час знайшов втіху в обіймах іншої жінки – Зої Заутцини, яка була донькою начальника охорони і пізніше стала царицею. Феофанія не раз хотіла дати Леву розлучення, але патріарх Євфимій не хотів благословити подружжя на розрив. Шлюб протривав 12 років і закінчився зі смертю Феофанії.

Також 29 грудня – день пам’яті пророка Огія. Церква вносить його до переліку 12 малих пророків. Він був останнім пророком Старого Завіту.

Згідно з переказами, саме Огію приписують кілька пророцтв іудейському царю Зоровавелю. Також він звернувся до представників влади і попросив їх реставрувати храм в Єрусалимі. Коли іудеї повернулися з вавилонського полону, Огій переконував народ добудувати новий храм, а ще вказував на байдужість до релігії, яка і була основою всіх бід. Народ дослухався до порад Огія і слів Господа.

 

Які сьогодні іменини: Веніамін, Афінодор, Георгій, Єгор, Іван, Марко, Марк, Маркел, Лаврентій, Тадей, Юрій, Феофіл, Ганна, Гортензія.

Талісманом людей, народжених 29 грудня, є топаз. Це напівдорогоцінний камінь, для якого характерний блакитний колір, хоча також бувають рожеві, фіолетові, золотисті, жовті топази. Природний топаз здавна вважався каменем, що має сильні магічні властивості. Йому приписували потужний захист від темних сил, негативу і чаклунства, а тому носили в оберегах.

Що не можна робити цього дня

  • 29 грудня заборонялося довго дивитися на себе в дзеркало, адже можна було накликати на себе біду.
  • Не одягайте речі червоного кольору.
  • 29 грудня не варто прислухатися до порад тих людей, які не мають з вами кровного зв’язку.
  • Не одягайте одяг навиворіт, а якщо так сталося, то відразу переодягнітьс.

Народні прикмети і традиції 29 грудня

  • дивилися, який сьогодні день: яка погода, таким буде квітень;
  • якщо на вулиці іній, то Святки (від 6 до 18 січня) будуть теплими;
  • 29 грудня сильний мороз, значить на Хрещення (19 січня) варто чекати холодну погоду;
  • якщо на склі мороз намалював візерунки – ще 20 днів протримається холодна погода;
  • негода і холоди на 29 грудня означають, що зима суворою буде;
  • якщо вітер і сніг, який лежить впритул до паркану, літо буде неврожайним.

В народі 29 грудня обов’язково молилися святому Огію, щоб він наставив на правильний шлях, а також допоміг віднайти найкращі якості людини. Наші пращури вірили, якщо цього дня дати комусь обіцянку і виконати її, то всі погані діла лишаться позаду. 

Також 29 грудня намагалися провести зі своєю сім’єю, щоб родина була дружньою.

 

 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!