Стерилізація кішок і кастрація котів: про що потрібно знати

13.08.2021 20:50 974 0
Стерилізація кішок і кастрація котів: про що потрібно знати

Гра кішок і котів при статевому дозріванні приносить чимало клопоту їх господарям. Нерідко буває так, що пухнасте і миле кошеня виростає і починає "мітити" кути, або нявкати всі дні і ночі.

При цьому спостерігається агресивність в поведінці, є ймовірність розвитку захворювань статевої системи - хвороб матки, яєчників, утворення гриж, кіст і ракових пухлин. Тому стерилізація кішок і кастрація котів в більшості випадків вважається хорошим способом збереження здоров'я і забезпечення їх довгого життя.

Коли потрібно проводити стерилізацію і кастрацію

Стерилізація кішки, як і кастрація, проводиться за призначенням ветеринара. Зазвичай процедуру рекомендують у віці 6 місяців, тобто до моменту настання статевої зрілості. Однак термін може бути істотно скорочений, це залежить від породи, умов проживання та інших факторів.

Проведення операції

Кастрація кішок (котів) являє собою процедуру, під час якої видаляються статеві залози, в результаті чого відбувається припинення репродуктивної функції. У котів видаляються яєчка, після чого їх називають кастрованим. У кішок видаляються яєчники, а іноді, за показаннями ветеринара, ще й матка. Щоб знизити травмонебезпечність і дискомфорт, тварині вводять спеціальний препарат для забезпечення наркозу.

Примітно, що незважаючи на всю важливість, операція несе мінімальні ризики для здоров'я тварини. Вже через кілька годин вихованця можна забрати додому, головне організувати правильний догляд відповідно до рекомендацій лікаря.

Післяопераційний період

Кастрація кота або стерилізація кішки є швидкими процедурами, але реабілітація може бути тривалою і вимагає терпіння, оскільки багато залежить від віку і стану здоров'я тварини. В першу чергу людині потрібно розуміти, що медичне втручання - це стрес для організму, тому слід створити умови для комфортного відновлення.

  • Організуйте зручне місце для відпочинку вихованця: змініть підстилку на більш м'яку, мінімізуйте контакти з іншими тваринами.
  • Виключіть прогулянки мінімум на 3 дні після операції або більший період, в залежності від рекомендацій лікаря.
  • Періодично оглядайте область хірургічного втручання. При виявленні почервоніння і здуття слід терміново звернутися до ветеринара.

Стерилізація кота в подальшому також вимагає особливого підходу до харчування. Важливо підібрати якісний і поживний корм для тварини. Наприклад, можна розглянути варіант Purina Proplan Sterilised - це серія продуктів з дієтичним складом, що запобігає набору ваги, розрахована для кішок і котів різного віку.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!