Стало відомо, як зміняться ціни на продукти у липні
Овочі стануть дешевшими, а м'ясо та яйця додадуть у ціні.
В липні ціни на продукти очікує сезонне зниження. Практично всі основні овочі, які споживаються українцями, стануть дешевшими, але деякі продукти, навпаки, можуть вирости в ціні, пише comments.ua.
Про прогнози щодо літньої цінової політики на ринку продуктів харчування в Україні розповіла аналітик з асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Світлана Литвин. Вона пояснила, які продукти і чому очікує зниження ціни, а які стануть дорожчі.
Так, за словами Литвин, в липні традиційно практично вся група основних овочів, споживаних українцями, стане дешевшою. В середньому очікується зниження цін на рівні від 15 до 30 відсотків.
До такої тенденції будуть схильні огірки, помідори, болгарський перець, баклажани, кабачки, картопля та інші, традиційні для України, овочі.
Ранні ягоди під кінець сезону можуть трохи подорожчати
Однак на ринку фруктів і ягід в цьому році картина буде дещо іншою. Наприклад, деякі з ягідних рослин зараз знаходяться на піку свого плодоношення, а це означає, що вони подешевшали вже прямо зараз і надалі знову будуть тільки дорожчати.
В першу чергу це стосується полуниці, пропозиція якої буде поступово знижуватися, а отже, ціни будуть підвищуватися. Така ж ситуація незабаром очікує і черешню. До слова, цьогоріч її врожай був далекий від рясного, через це низької ціни на цю ягоду не було і вже не буде.
Зниження ціни очікується вже незабаром на інші кісточкові - такі як абрикоси, сливи і вишні. Однак ціни не стануть при цьому нижче ніж на 10-15 відсотків. Як підкреслила Литвин, цьогоріч на ситуацію з цими плодами сильно вплинули недавні зливи з градом і рвучкими вітрами. Вони пошкодили значну частину врожаю. Однак урожай персиків цього року поки очікується рясний.
При цьому на продукти однієї галузі ціни зможуть злетіти
Йдеться про м'ясо птиці та яйця. Вони-то якраз можуть неабияк вирости в ціні. Це станеться, якщо законопроект № 5600, що наробив галасу, буде прийнятий. У цьому законопроекті передбачено підвищення податкового навантаження на галузь птахівництва. Птахівницька, як і інші тваринницькі галузі, в цьому році особливо страждають через дорожнечу кормів. Минулорічний урожай зернових не вийшов, через це ціни на корми б'ють усі рекорди.
При цьому, якщо птахівникам ще й збільшать податок, їм доведеться скорочувати виробництво. А це, природно, позначиться на вартості кінцевого продукту - м'яса птиці і яєць.
Коментарі - 0